V domácím družstvu se včera představila staronová posila 27letý slovenský smečař Marek Mikula. „V Ostravě jsem prožil tři nejkrásnější volejbalové roky, kdy jsme vyhráli Český i Česko-Slovenský pohár a v extralize se stali vicemistry," pochvaloval si Mikula úspěšnou sezonu 2012, po níž se z moravskoslezské metropole vydal do světa. „Vrátil jsem se rád, ale jsem tady jen pár dní a herně se zatím trápím," přiznal smečař, který včera nastoupil na postu univerzála, hrál do půlky 2. setu a získal pět bodů.

„Předností soupeře je komplexnost jeho kádru a největší zbraní souhra smečaře Hrazdíry s nahrávačem Haníkem," konstatoval ostravský trenér Marek Tomáš. „Do utkání jsme dobře vstoupili a od toho se odvíjel jeho celý průběh," byl s výhrou 3:0 spokojený Ondřej Marek, kouč hostů. „Dobře jsme podávali i bránili, Ostrava neměla co nabídnout," dodal brněnský smečař Michal Hrazdíra, autor 14 bodů.

„Nepodali jsme dobrý výkon. V každém setu jsme prohrávali o čtyři body, horko těžko jsme to doháněli v koncovkách, ale ani jednou se nám to nepodařilo. Překvapily nás směry útoků Brna, které jsme nedokázali ubránit," byl zklamaný domácí kouč Marek Tomáš.

Extraliga volejbalistů předehrávka 15. kola:
VK Ostrava - Volejbal Brno 0:3 (-19, -18, -19).
Rozhodčí: Nedbálek a Záhorcová, čas: 74 min. Ostrava: Čechmánek 5, Zapletal 1, Fořt 12, Kotas 4, Mikula 5, Berzins 4, libero Dohnal Šmídl 4, Karol, Záhorský 4. Trenér: M. Tomáš. Nejvíc bodů Brna: Hrazdíra 14, Sucharev 12, Pražák a Goodell po 10.