„Některé lidi v minulosti odradilo, že jde o soutěž, proto jsme si řekli, že to chce změnu," vysvětlila Klimková, proč poprvé nebudou startovní čísla ani rozhodčí. Ostravský Aerobik Maraton se tím snaží přilákat další zájemce z řad sportovní veřejnosti. Předešlých ročníků se zúčastnilo i několik odvážných mužů.

Tradiční hlavní odměna pro vítěze zájezd s aerobikem k moři zůstává. „Bude se o ni, stejně jako o další ceny, losovat," prozradila s tím, že i letos je nabídka bohatá. „Pernamentky na badminton, squash, měsíční vstupy do fitek a také večeře pro dva s odvozem limuzínou. Slečna, která tuto cenu před rokem v tombole vyhrála, se letos přihlásila jako první. Asi se jí to líbilo," postřehla hlavní organizátorka.

Nový systém akce je podle ní spravedlivější. „Dřív vyhrávaly jen účastnice s gymnastickou průpravou, teď má šanci i padesátiletá žena, když bude cvičit pět hodin. A stojí to za to, lektoři jsou opět špičkoví," postarala se o kvalitní náplň Ostravského Aerobik Maratonu, který pořádá nezisková organizace Garrigue.

„Poprvé přivítáme vynikajícího slovenského prezentéra tanečních lekcí Milana Ondruše, výbornou tanečnici, skvělou instruktorku a stálici naší akce Ivu Mojžíškovou, nové tváře na pódiu v double dance Lucku Reichlovou a Jiřinu Kráčmarovou, úžasnou tanečnici v netradiční lekci Pavlínu Jančovou a závěrečné pohlazení čeká účastníky od Hanky Mihulové v creative józe," představila Klimková pestrou nabídku.

Oficiálně přihlášena je šedesátka zájemců, další tak mohou udělat zítra od 8.30 hodin přímo v hale. Startovné činí 450 korun, pitný režim je zajištěn. Více informací na www.aerobikmaraton.cz.