Znovu dokráčely až na samotný vrchol! Florbalistky Židenic dokázaly obhájit prvenství na třídenním mezinárodním turnaji Ostrava Cup, který se konal již posedmé od pátku do neděle v moravskoslezské metropoli. Ve finále porazil brněnský celek juniorky ČR 5:2. Třetí místo vybojoval tým Olomouce, který přehrál vítkovické Hysterky 6:3.

„Do Ostravy jsme jeli s tím, že se pokusíme obhájit prvenství, což se nám nakonec podařilo. Docela jsme si věřili. Těší nás, že putovní pohár, který jsme s sebou přivezli, jsme si mohli vzít zpět do Brna," řekl vedoucí mužstva Židenic Jiří Matyáš.

„Byl to náročný turnaj, hrálo se totiž na dvakrát dvacet minut oproti tradičním dvakrát patnáct. Rozhodnutí pořadatele bylo ale správné, přiblížili jsme se tak všichni ligovým nárokům," pokračoval Matyáš, který s úsměvem dodal: „Příští rok se pokusíme o hattrick." Pořadatelé si úroveň zápasů pochvalovali. „Letos se u nás představilo šestnáct týmů, z nichž čtyři hrají extraligu. Každý bojoval, navíc favoritky potvrdily své kvality. Neměly to ale lehké. Všechna mužstva totiž dřela na maximum. A z toho máme radost," prohlásil ředitel turnaje Radek Kučera.

Výsledky:

Semifinále: Židenice - Olomouc 2:1, ČR U19 - Vítkovice Hysterky 5:3,

o 3. místo: Olomouc - Vítkovice Hysterky 6:3, finále: Židenice - ČR U19 5:2.