Už se to blíží. Jen šest týdnů zbývá do galavečera největší organizace MMA v Česku a na Slovensku - Oktagonu - v Ostravě. Pátý díl se uskuteční na zimním stadionu v Porubě a pořadatelé si kladou ty nejvyšší cíle. Zvlášť když promotér a spolumajitel Oktagonu Ondřej Novotný (ve výřezu) pochází z města.

„Program mám teď hrozně nabitý. Dělám startovku, komentuju, natáčím, fotím, tento týden mi začíná nová řada Robinsonova ostrova a mám i další projekty. Na Oktagonu v Ostravě mi ale záleží, aby byl opět velkolepý,“ prozradil Deníku Novotný. 

Je téměř vyprodáno, že?

Ano, zbývá pouze pár stovek lístků z pětitisícové kapacity a lidé, kteří u toho nebudou, budou nešťastní. V březnu si lístek už nikdo nekoupí. To mě sice mrzí, ale i těší, protože nejlepší jsou akce, kam se spousta lidí nedostane. Potvrdilo se, že Ostrava nezklame, protože je to bojové město a lidé po něčem podobném jsou lační.

close ŘADA DOMÁCÍCH ZÁPASNÍKŮ se ukáže v březnu v rámci show Oktagon 5 ostravským fanouškům MMA. Chybět mezi nimi nebude ani šestadvacetiletý Ondřej Raška (vlevo). info Zdroj: Oktagon zoom_in V jakém stavu jsou nyní přípravy?

Startovka je na devadesát procent hotová, chybí nám jen tři protivníci tří bojovníků. Máme fantastickou hlavní bitvu na pětkrát pět minut mezi ostravským Matějem Kuzníkem a Ľudovítem Kleinem. To je naprosto geniální a na sociálních sítích vyhecovaný zápas, který když jsme oznámili, prodalo se jen ten den tři sta padesát lístků. Je jasné, že případná porážka bude pro oba těžko stravitelná. Chystáme ale také cirkus a dělání váhy v Nové Karolině. Troufnu si říct, že ta nebyla nikdy tak napráskaná, tomu věřím. Očekávám, že lidé budou z toho na větvi a budou se ptát, kdy do Ostravy přijedeme znovu.

Seznam utkání obsahuje řadu soubojů zápasníků z regionu, že?

Oznámili jsme Davida Kozmu, českou hvězdu z Karviné, který bude mít hlavní zápas na první části karty a vysílat ho budeme do Polska. Chybět nebudou ani ostravští Ondřej Raška, Jan Široký či Lukáš Tvrdý. Máme tam také Michala Kotalíka nebo vítěze reality show Oktagon Výzva Gábora Borárose. Navíc budeme mít takzvanou pyramidu o náš první titul. V Ostravě budou dvě semifinále mezi slovenskou legendou Kristofem Nataškou a Michalem Martínkem a mezi Alexandrem Cvernou, s nímž se utká Jakub Dittrich. Finále je naplánováno na konec července do Prahy.

Jste rodák z Poruby, jaké to bude pro vás?

Těším se, nejsem nervózní. Zejména proto, že práce je tolik, že na to není prostor. Zvláštnost je, že u stadionu je škola, do které jsem chodil jako do jedné z celkových pěti.

Jak to?

Byl jsem trochu grázl, na kterého nebyl bič, takže mě ze dvou vyhodili. (smích) Jak ale říkám, teď se těším, mám spoustu kamarádů, kteří se přijdou podívat. Je to pro mě naplnění snu. Vždy jsem usiloval o to, že bych jednou něco dělal pro Baník Ostrava nebo Vítkovice, protože vidím, co by se dalo dělat. A teď se s oběma kluby domlouváme na spolupráci. Jako pravověrný Ostravák se k městu hlásím, vždy jsem mu chtěl něco dát. Říká se, že s modro- -bílým srdcem se narodíš a zemřeš, že jo? Teď tady budu moci ukázat své dítě.

Při tom zájmu se nabízí otázka, proč jste „nezaútočili“ na Ostravar Arénu?

Chtěli jsme, ale řekli nám, že nemohou garantovat termín kvůli hokejovému play-off. To jsme pochopili. Je ale jasné, že příště v Ostravě na ni budeme cílit.