Jedničkou podniku bude Čech Adam Pavlásek, který se pokusí navázat na loňské tažené. To zastavil až ve finále Španěl Inigo Cervantes. „Líbí se mi, jak Adam hraje. Myslím, že může také letos bojovat o celkový triumf," řekl na včerejší tiskové konferenci ředitel turnaje Václav Roubíček.

Pro organizátory je potěšující, že Pavlásek má nyní velmi dobrou formu. Jednadvacetiletý rodák z Bílovce to dotáhl minulý týden na stejně dotovaném turnaji v italské Barlettě až do finále a poskočil v žebříčku ATP na své životní maximum, 108. místo.

Pavlásek se v této sezoně dostal už třikrát do finále challengeru. V thajském Bangkoku, francouzském Cherberoug a právě Barlettě. „Adam tady hrál už loni atraktivní tenis, který se musel líbit. Vždy je dobré mít v turnaji nějaké domácí želízko v ohni, kterému fanoušci přejí," podotkl manažer turnaje Tomáš Ostarek.

Nejznámějším jménem a největší hvězdou však nebude Pavlásek, ale Srb Janko Tipsarevič, který v Ostravě v roce 2004 při premiérovém ročníku jako devatenáctiletý mladík triumfoval a nakonec to v kariéře dotáhl až k osmému místu na světě a zisku Davis Cupu.

Jednatřicetiletý rodák z Bělehradu měl v poslední době zdravotní problémy, kvůli kterým nemohl hrát a spadl až na 455. místo ATP. Nyní se vrací na dvorce po operaci nezhoubného nádoru v noze. „Pro diváky by to mohl být atraktivní hráč," prohlásil Roubíček.

„V minulosti tady zanechal výborný dojem a teď má motivaci se po problémech s nohou dostat zpátky do formy," dodal Václav Roubíček s tím, že turnaj se rozehraje v sobotu kvalifikací, hlavní program začne v pondělí. Finále odstartuje příští neděli od 10 hodin.