Orli se snažili hned zkraje 
o vedení a i první koš si připsali zásluhou Kamila Švrdlíka. Domácí celek však rychle odpověděl a vytvořil si až čtyřbodový náskok. Ten se Hanákům nedařilo smazat. Neustále byli o krok pozadu. Až v závěru desetiminutovky prolomil prokletí právě Švrdlík a vrátil vedení hostům. Přesto díky Čížově trojce úvodní část ovládla Ostrava.

„Do zápasu jsme vstoupili s velkou koncentrací a nasazením. Ostrava nám sice dokázala vzdorovat. Bylo jasné, že když udržíme naše tempo, tak se nám podaří zvítězit," řekl po utkání asistent prostějovského trenéra David Hájek.

Hned na úvod druhé čtvrtiny však trefil Bohatčík koš 
z trojkové pozice a zahájil tak prostějovský nápor. Cholevovi svěřenci si začali vytvářet náskok, především Slezák se Švrdlíkem táhli hostující útok. Ostravské manko se rychle vyšplhalo na deset bodů a dále rostlo. V poločase vedli Hanáci 47:34.

I po změně stran pokračoval prostějovský nápor. Nečas společně s Markem okamžitě navýšili prostějovský odstup na sedmnáct bodů. Stehlík se sice ještě snažil
o odpor, ale výborný Švrdlík opět navyšoval. Willman a Číž ke konci desetiminutovky přeci jen zabrali, snížili rozdíl mezi oběma mužstvy na deset bodů.

V závěrečné části si už ale nenechali Cholevovi svěřenci vzít další důležitou výhru. Skvěle rozjetý zápas s přehledem dokončili. Pandula 
s Bratčenkovem vzali Ostravě naděje na srovnání pro ni nepříznivého stavu. Právě Bratčenkovi začala jít střelba trojek, což Orlům zaručilo klidný závěr utkání. V závěru se bodově prosadil i Kohout 
a upravil na konečných 79:61 pro Prostějov.

„Využili jsme toho, že Ostravě chyběl pivot Folker. Zbylé dva pivoty jsme docela rychle unavili, což bylo naším záměrem," prozradil asistent Hájek a popsal další vývoj na palubovce: „Každý tým dokáže vydržet jednu nebo dvě čtvrtiny ve vysokém tempu, ale pokud to nasazení udržíte déle, tak vyhrajete. To se nám povedlo. Bylo vidět, že kdykoliv jsme trošku polevili, tak se domácí začali dotahovat."

Venkovní výhra je pro Prostějov důležitá a jen umocní jeho odstup na druhé příčce Mattoni NBL. „Každá výhra je důležitá. Ta z venku dvojnásobně. Samozřejmě nás čeká ještě spousta zápasů, ale je důležité vzdálit se soupeřům," podotkl Hájek.

NH Ostrava – Orli Prostějov 79:61 (22:20, 34:47, 54:66)
Nejlepší střelci: Číž 19, Willman a Alič 11, Pelikán 10 – Švrdlík 16, Bratčenkov a Kohout 13, Marko 10. Rozhodčí: Matějek, Kapl, Kapana. Fauly: 17:16. Trestné hody: 9/10 – 5/8. Trojky: 6:8.