Do konce základní části zbývá pět utkání. „Dvanáct bodů by nám mohlo stačit, ale patnáct by mělo postup zaručit," přiblížil trenér Marek Tomáš jistou cestu mezi osm nejlepších týmů. „První krok jsme zvládli," radoval se v sobotu z tříbodového vítězství pod domácí sítí s Benátkami nad Jizerou 3:1. „Když nepočítám České Budějovice, tak to byl asi nejtěžší soupeř z těch, kteří nás teď čekají," konstatoval ostravský kouč.

O další tři z naplánovaných patnácti bodů budou jeho svěřenci usilovat už dnes v hale devátého Kladna, které před týdnem posílil libero Jan Václavík. V novém dresu zažil v sobotu vítěznou premiéru na palubovce Aera Odolena Voda (3:2).

„Honza si přes herní absenci i s minimálním tréninkem vedl velmi dobře. Vyzdvihnout musím i Ondru Lence, který nám hodně pomohl," představil trenér Kladna Milan Fortuník také novou posilu na postu smečaře. Záleží na dohodě obou klubů, jestli Václavík nastoupí i dnes proti svým bývalým spoluhráčům.

Pozadu nezůstala ani Ostrava, už v půlce ledna dopsala na soupisku zkušeného Marka Mikulu. „Přestože jsme ho vzali jako univerzála, Marek je kovaný smečař a připravuje se na oba posty. Nesmírně nám to pomohlo, konkurence na tréninku se obrovsky zvýšila," pochvaluje si Tomáš rozšíření kádru o sedmadvacetiletého Slováka, který se do Ostravy vrátil po pěti letech, strávených ve Francii, Řecku a Turecku.

Další bitvu o osmičku pro play-off svedou volejbalisté Ostravy v hale Sarezy v Hrušovské ulici, kde v sobotu od 17 hodin hostí dvanácé Pražany. „Kladno, Odolka, ČZU a Zlín jsou soupeři, se kterými se dá uspět. Nebudeme si malovat na růžovo, že budeme bodovat s Budějovicemi, ale samozřejmě i tam pojedeme urvat nějaký bod. Nicméně z prvních čtyř zápasů jich chceme plný počet," přiblížil Tomáš program týmu do závěrečného kola základní části 12. března v hale úřadujícího vicemistra, který letos soutěž vede.