Ragbisté Mariánských Hor před sezonou možná ani nečekali, že by po šesti kolech mohli mít na kontě už jedenáct bodů, okupovat páté místo a reálně se bít i o play-off. Po vítězství nad Brnem je to však fakt a o další přísun bodů se pokusí už v sobotu v Říčanech.

Prvních šest kol rozdalo karty velmi zajímavě. Jasným lídrem je obhájce titulu Praga, za níž se s odstupem nachází Vyškov a Tatra Smíchov. Těmto celkům účast v play-off těžko unikne.

Na dalších místech je ale situace naprosto vyrovnaná. Čtvrtou Spartu a poslední Brno dělí jen dva body. A na páté příčce jsou zcela nečekaně nováčci nejvyšší soutěže z Mariánských Hor.

Ti naposledy porazili právě brněnský Dragon 28:20. „Výsledek je super. Kluky musím pochválit hlavně za první poločas, který zvládli s přehledem. Jen škoda, že neskončil vyšším rozdílem," řekl po utkání trenér ostravského mužstva Jaroslav Kaňák.

Další výzva

Vítězný duel je však pryč a před Mariánskými Horami stojí další výzva – Říčany – které jsou sice sedminásobným mistrem (poslední titul je z roku 2012), ale už z nich nejde zdaleka takový strach, jako v době své největší slávy. A proto podle Kaňáka nepojedou Ostravané do středních Čech s poraženeckou náladou.

„Poslední vítězství nad Brnem je pro nás velkým povzbuzením. Opět si věříme, někteří kluci v našem týmu v Říčanech hráli, takže to tam znají a těší se tam. Rozhodně nejsme bez šance a doufáme, že si přivezeme nějaké body," poznamenal Kaňák.

Šance hostí

Šance hostí zvyšuje i fakt, že domácí tým se nenachází zrovna v ideální pohodě. V sezoně už čtyřikrát prohrál, naposledy na Slavii, klesl na předposlední místo a navíc má množství zraněných hráčů. Poslední duel nedohráli Zdeněk Sadílek a Michal Hynek.

„Oba tyto výpadky ovlivnily naši hru a tedy i výsledek zápasu. Bohužel, máme smůlu na zranění. Sice se s tím rveme, ale mladí pořád ještě nejsou plnohodnotnou náhradou," vyjádřil se k problému pro klubový web trenér Mountfieldu Martin Javůrek.

„Říčany mají podobnou úroveň jako Slavia. Mančaft omladili, mají sice pár reprezentantů, ale ti byli zranění a nevím, jak jsou na tom teď. Nejdůležitější bude uhlídat jejich útok, který dobře využívá tamního širokého hřiště," analyzoval hru soupeře Jaroslav Kaňák.

„Oni nás určitě nepřehrají rojem, spíše bude důležité uhlídat jejich útok. Myslím si ale, že když zahrajeme jako proti Vyškovu nebo v prvním poločase s Brnem, tak máme šanci bodovat," dodal trenér Mariánských Hor, kterému by měl chybět pouze Vojtěch Kubatý.

Předpokládané sestavy:

Mariánské Hory: Macháček, Indrák, Aberle – Wantulok, Olšanský – Leroch, Podroužek, Madry – Doupovec – Havránek, Tremko, Aleš Kloda, Kozubík, Badura – Učeň.

Mountfield Říčany: Landisnger, Kubálek, Kubásek – Růžička, Petrásek – Josef Šedivý, Richtr, Karel Kučera – Jan Šedivý – Nevický, Švejda, Jan Kučera, Martin Sadílek, Podlipský – Zdeněk Sadílek (Pazdera).

Kompletní program 7. kola extraligy

Sobota (14 hodin): Mountfield Říčany – SR Mariánské Hory, RC Tatra Smíchov – RC Slavia Praha, JIMI RC Vyškov – RC Sparta Praha, RC Dragon Brno – RC Praga Praha.