„Už se nemůžeme dočkat,“ zní jednohlasně z ostravské kabiny. Ostrava doma o víkendu porazila Mladou Boleslav 8:6 a udržela si druhé místo po základní části. Stačil jí i bod, ale svěřenci trenéra Martina Smetáka nenechali nic náhodě.

„Je to paráda, zvládli jsme to, i když to bylo hodně tvrdé utkání,“ narážel ostravský kouč Martin Smeták na fakt, že hosté hráli velmi často za hranicí pravidel. „Boleslav hrála pořád ve čtyřech. Zdálo se mi, že si spletli halu, protože tady se hraje florbal a ne hokej,“ povídal trenér Smeták.

V posledním zápase základní části se předvedl v dobrém světle především obávaný střelec Jiří Curney, který konto soupeře zatížil čtyřmi brankami. K tomu přidal i dvě gólové asistence. Hattrickem se prezentoval i Dominik Hanic. Ostravský tým tak před startem play off ukázal svou ofenzivní sílu. S nastřílenými 155 brankami ve 22 zápasech se stal nejproduktivnějším týmem soutěže.

Ve florbalové extralize si nejlepší trio po základní části svého soupeře do play off premiérově vybírá. Jde o systém převzatý ze Švédska. „Čekali jsme na volbu vítězného Tatranu Střešovice. Ten si vybral tým Future. Ve hře zůstal Liberec nebo Brno. Vybrali jsme Severočechy, protože ti teď nejsou v takové formě, jaké by mohli být. To rozhodlo,“ podotkl Smeták.

Pokud se podaří Ostravě vybojovat titul, mohou se těšit na finanční prémii padesát tisíc korun.

Druhý regionální zástupce z Vítkovic, který skončil po základní části třetí, si to rozdá o postup do semifinále s Brnem. Utkání začíná zítra v městské sportovní hale na Dubině v 17 hodin. (kuc, noh)