„Důvodem změny je to, že druhý červencový víkend se jede na nedalekém Těrlickém okruhu, proto došlo ke změně,“ vysvětlil tajemník radvanických závodů Jan Lindtner.

Na atraktivitě to bitvám na tradičním okruhu neubralo. Do Ostravy včera přijelo 145 jezdců a jezdkyň z patnácti zemí. Novým přírůstkem je Irsko. 

„A to zásluhou Shuana Andersona, který vzhledem k tomu, že v květnu vyhrál  v Hořicích, bude velkým favoritem třídy Supermono i v Radvanicích,“ prozradil Lindtner. 

Právě Supermono spolu s dalšími šesti třídami (do 600 ccm, Supertwin, Moto 3, 125 GP, 125 SP, 250 Open) budou započítávány do mezinárodního mistrovství České republiky.

„Dobrou podívanou slibují šestistovky, kde obhajuje loňské prvenství Peter Wiesenberg. Jeho velkým soupeřem bude Slovák Tomáš  Toth, který letos vyhrál všechny odježděné závody.  Z šestnácti závodníků je tam osm rychlíků, ale i osm nováčků, tak uvidíme, co s tím udělá naše nejtechničtější a nejobtížnější trať v republice,“ řekl tajemník.

„Kromě této třídy nejde nezmínit ani sajdkáry, kde máme přihlášeno 21 posádek a z toho čtyři jsou z Polska. Samozřejmě se zúčastní i jediná pilotka sajdkáry v Evropě Wioletta Kowalczyková. Mimo to tam máme i Angličana Jamese Walkera. K tomu se fanoušci mohou těšit i na dva závody třídy klasik, tedy motocyklů z roku 1972,“ uzavřel Jan Lindtner.