Zatímco jiné týmy schytávaly od mistra v minulých zápasech debakly o rozdílu desítek bodů, Ostravané po většinu duelu živili naději, že by si mohli odnést alespoň bod.

Po prvních čtyřiceti minutách byl stav z pohledu domácích pouze 0:3, když jediné tři body zařídil hostům trestným kopem Petr Čížek. Na začátku druhé půle se pak Ostravané dokonce dostali do vedení, když skóroval Tremko.

V té chvíli se však ukázala bolístka ostravského týmu, jelikož následnou konverzi neproměnili, stejně jako později v závěru střetnutí. „Stačilo proměnit dva kopy po pětce, bylo by to o šest a měli bychom defenzivní bod. Teď se bojím, aby nás to v konečném účtování extraligy nemrzelo," prohlásil zklamaným hlasem trenér Mariánských Hor Jaroslav Kaňák.

Praga totiž dokázala na vzdor ostravských bojovníků odpovědět a do šedesáté minuty nastřádala dalších sedmnáct bodů, čímž prakticky duel rozhodla.

„Při obou pětkách Pragy jsme nedokázali protihráče složit. Kolektivní obranu jsme měli dobrou, ale rozhodly individuální chyby, kdy nám prošel hráč přes tři naše kluky. Nikdo jej nezastavil, což se nesmí stávat," litoval Kaňák, který však uznal sílu soupeře.

„Kvalita byla na jejich straně, to je bez debat. Dokázali jsme se jim však vyrovnat, ale na pozici číslo deset hrál několikanásobný nejlepší český ragbista a tam ta kvalita byla ohromně vidět. On v podstatě jejich hru řídil, dirigoval, my bohužel takového hráče nemáme," pokrčil rameny trenér ostravských ragbistů.

Vyrovnané představení, které hráči obou týmů nabídli divákům, však Kaňák ocenil. „Byť jsme prohráli, tak to bylo asi během podzimu náš nejlepší výkon. V podstatě vyhráli jen díky kopáči, jelikož právě kopy na rozdíl od nás proměňovali. Na pětky to skončilo nerozhodně. Škoda, mohl být alespoň bonusový bod," řekl.

Mariánské Hory tak mají po osmi kolech dvanáct bodů a nachází se na šestém místě extraligové tabulky, tudíž tam, kde by byli rádi nejhůře i po skončení soutěže.

„Kdyby mi někdo na začátku sezony řekl, že budeme šestí a mít dvanáct bodů, tak bych tomu ani nevěřil. Teď zase, když se na to podívám zpětně, tak lituji, že jich nemáme více," poznamenal Kaňák, kterého mrzí především ztráty na Spartě, v Říčanech a doma s Tatrou.

Právě na půdě Tatry Smíchov by měli Ostravané podzim po reprezentační přestávce v polovině listopadu zakončit. Ještě se však neví, zda to počasí dovolí.

„Já bych si přál to odehrát, protože bychom měli z krku všechny cesty do Prahy a na jaře jeli jen do Brna a Vyškova. A pokud bychom tam bodovali, tím lépe," zakončil Jaroslav Kaňák.

SR Mariánské Hory – RC Praga Praha 10:20 (0:3)

Body: Tremko 5 (1x5), Macháček 5 (1x5) – Čížek 8 (2xTK, 1xKP), Jung 5 (1x5), David Novák 5 (1x5), Forts 2 (1xKP). Rozhodčí: Oczadlý – Žilka, Švec. ŽK: Boháč (Praga). ČK: 75. Staněk (Praga). Diváci: 200.
Mariánské Hory: Macháček, Indrák, Hankovski (60. Aberle) – Wantulok, Jiří Selešovský (46. Olšanský) – Leroch, Filip Hanák, Fric – Doupovec – Havránek, Jiří Hanák (54. Podroužek), Kozubík, Tremko, Hanus – Učeň (42. Šmolka). Trenéři: Jaroslav Kaňák a Radomír Kloda.
Praga: Matras (49. Zelenka), Michal Novák (68. Vazač), Kalina (52. Staněk) – Backa, Voves – Boháč, Boháček, Kulhánek – Richard Novák (79. Bartůněk) – Čížek, Chupík (60. Felix), Jung, Forst, David Novák – Žalud. Trenér: Eduard Krutzner.

Ostatní výsledky 8. kola extraligy
RC Dragon Brno – RC Sparta Praha 14:46 (0:22), JIMI RC Vyškov – RC Slavia Praha 27:0 (15:0), RC Tatra Smíchov – Mountfield Říčany 32:14 (13:7).
Program 9. kola (sobota 15. listopadu)
Tatra Smíchov – SR Mariánské Hory, Mountfield Říčany – JIMI RC Vyškov, RC Slavia Praha – RC Dragon Brno, RC Sparta Praha – RC Praga Praha.