Už na předsezonní tiskové konferenci trenér ostravských ragbistů Jaroslav Kaňák prognózoval, že duely s pražskou Slavií budou velmi rozhodovat, zda se extraligový nováček udrží. Je tak jasné, že úspěch by byl velkým krokem k záchraně.

Většinu trumfů před zítřejším střetnutím drží v rukou právě Ostravané. V tabulce mají o pět bodů více, jsou v daleko větší herní pohodě, navíc je posílila překvapivá výhra nad Vyškovem a k tomu budou v sestavě postrádat pouze jednoho hráče Vojtěcha Kubatého.

To potvrdil také trenér Jaroslav Kaňák. „Vojta stoprocentně nenastoupí. Jinak bychom měli být ve stejné sestavě jako v sobotu," říká Kaňák s tím, že bolavá záda se nijak neozvala kapitánovi Vlastimilu Madrymu, a tudíž i on v Praze bude hrát.

Zato loňští semifinalisté české nejvyšší soutěže jsou pod pořádnou dekou. Na kontě mají jediný defenzivní bod a porážky, které v úvodních čtyřech kolech utrpěli, byly vesměs drtivé. Za vše hovoří celkové skóre „hvězd" 41:163.

To, že se v mírné výhodě před vzájemným měřením sil nachází Mariánské Hory, připouští také Kaňák. „Domácí vítězství nad Vyškovem je pro nás pochopitelně velká vzpruha, které chceme proti Slavii využít a uspět," tvrdí Kaňák, který zároveň neví, co od posledního celku extraligové tabulky očekávat.

„Uvidíme, s čím na nás vyrukují a co budou hrát. Musím se přiznat, že osobně znám z jejich kádru snad jen dva hráče. Mají nového anglického trenéra, takže nevím, jakou hrou se budou prezentovat. Kdybych měl ale odhadovat, tak si myslím, že to z jejich strany bude podobné ragby jako v případě Sparty. To znamená hodně soubojů a tvrdosti," předpovídá Kaňák.

„Musíme ale hledět především na sebe a vydat ze sebe to nejlepší. Nutné bude podat výkon na tejné úrovni jako v minulém kole a především se vyvarovat chyb," dodává na závěr trenér Jaroslav Kaňák.

Zápas začíná v sobotu od 14 hodin v pražském Edenu.