U příležitosti 60. výročí ragby v Ostravě bude v sobotu 12. května otevřeno nově zrekonstruované hřiště na Raisově ulici v Mariánských Horách.

Oslavy jsou rozděleny do několika částí, první se odehraje na radnici v Mariánských Horách, kde za přítomnosti starosty Radomíra Michniaka budou předány čestné plakety bývalým hráčům a funkcionářům klubu. Sportovní blok pak proběhne od 14 hodin na hřišti, kde příchozí zhlédnou utkání všech kategorií od benjamínků v kategorii mladších žáků až po veterány Old Boys. Pro návštěvníky je připraven bohatý sportovní a společenský program s dostatečným občerstvením.

Tělocvičná jednota Sokol Mariánské Hory je jedinou sokolskou jednotou, která má pod svými křídly oddíl ragby. Pro rozvoj tohoto sportu jsou v Ostravě vytvořeny vynikající podmínky. Skvělé zázemí na nově zrekonstruovaném hřišti na Raisově ulici pak vytváří předpoklady pro další sportovní růst.

TJ Sokol Mariánské Hory má 300 členů ve věku od šesti let, přičemž aktivních hráčů je 140, druhým rokem funguje i mužstvo žen. Také proto jde o jeden z nejdynamičtěji se rozvíjejících ragbyových klubů v České republice. V novodobé historii klubu dosáhli Mariánskohorští úspěchů především v mládežnických kategoriích. Mladší žáci patří ke špici ve své kategorii nejen na Moravě, ale prosazují se i na celostátních turnajích. Starší žáci se v roce 2004 stali přeborníky republiky. Kadeti si tento úspěch vychutnali v loňském roce, kdy se stali mistry ČR. Junioři skončili v roce 2006 v celorepublikové soutěži na 3. místě, stejně jako senioři v 1. lize mužů. Ostrava dodává i reprezentanty v mládežnických kategoriích, Marek Podroužek, Libor Kraus, Václav Škopek a další se pravidelně účastní akcí reprezentačních výběrů.

Úspěchy klubu

Muži: finalisté Československého poháru (1979), vítězové mezinárodního turnaje v Overtonu (2005), 3. místo v 1. lize (2006)

Junioři: mistři Československa 1959, 1964, 1966, 1973, 3. místo v roce 2006

Kadeti: vicemistři Československa 1979, 1980, 1983, mistři ČRv roce 2006

Žáci: přeborníci ČR (1994 a 2004)