Úřadující mistryně dokráčely nástrahami osmi zápasů v základní skupině i vyřazovací fáze až do boje o konečné vítězství. V něm sice švédské Pixbo neporazily, přesto po porážce 3:4 odcházely z palubovky haly Podvinný mlýn se vztyčenými hlavami.

„S Vítkovicemi jsme se do finále nikdy nedostaly. Tím, že se nám to letos povedlo, jsme měly splněno, ale chtěly jsme určitě vyhrát, zápas si užít a zkusit to," řekla po turnaji Denisa Ratajová, česká reprezentantka, která po ročním angažmá ve finském klubu SB-Pro už zase válí ve vítkovických barvách.

A návrat do důvěrně známého prostředí si pořádně okořenila. Přece jen zahrát si hned dvakrát během čtyř dnů proti úřadujícím švédským mistryním a pokaždé je potrápit se nepoštěstí každou sezonu.

„Jsme ale celkově rády, že jsme si zahrály v kvalitní skupině, měly jsme dost dobrých zápasů a dvakrát jsme hrály právě s Pixbem. Je to pro nás skvělá zkušenost a doufám, že to využijeme na Pohár mistrů," připomněla blížící se vrchol sezony. Mimochodem, poslední účast vítkovických žen na nejprestižnějším setkání evropských florbalových velkoklubů skončila finálovou účastí.

Letos budou mít cestu k podobnému úspěchu o něco těžší. V Poháru mistryň, který prošel změnou v herním systému, vítkovické ženy na přelomu září a října čeká ve čtvrtfinále ruská Nauka a v případě výhry je čeká souboj o finále právě s již zmiňovaným Pixbem.

„Víme, že tam Pixbo ještě přidá, a my taky přidáme. Uvidíme, co z toho bude. Vyzkoušely jsme si, že je to hratelné. Jsou to také lidi a víme, že proti nim můžeme hrát. Když se nebudeme bát, dá se uhrát dobrý výsledek," dodala vždy sebevědomá Denisa Ratajová, reprezentační univerzálka a už zase vítkovická opora.