„Ve druhé přestávce jsem si jen řekl, že by to už stačilo a že to snad už konečně prolomím. Nakonec se to i štěstím podařilo a doufám, že tohle vítězství bude tím správným impulzem do dalších bojů," usmál se po utkání šťastný střelec, po tom, kdy Ostravané porazili Mladou Boleslav 3:2 a zkorigovali stav série na 1:2.

„Byli jsme hodně blízko k zisku třetího bodu, jenže jsme to neudrželi, a já vůbec nevím proč. Rozhodují gól Vítkovic pro nás velmi smolný, Radim Křenek si míček úplně nešťastně přede mnou srazil do branky," komentoval Hájkův gól mladoboleslavský brankář Jakub Výtisk. „Jen jsem to nahodil na branku, v podstatě vůbec nevím, kam to letělo, najednou všichni kolem mě řvali góóól," rozesmál se věčný vítkovický vtipálek Lukáš Hájek.

Fantastická florbalová podívaná, plná taktických prvků, skvělých individuálních akcí, mnohých prvotřídních kombinací a neskutečných zákroků brankářů nenechala snad žádného diváka v hale nebo u televizních obrazovek v klidu.

Mladoboleslavští byli dvakrát o gól vepředu, dlouho je držel v naději na zisk třetího bodu vedoucího k sériovému mečbolu gólman Jakub Výtisk, ale nakonec se smáli Vítkovičtí, které nejenže vůbec poprvé v sezoně Středočechy porazily, ale navíc už v neděli od 13.25 hodin se mohou snažit znovu na Dubině stav semifinále vyrovnat. „Mě nejvíc těší, že konečně vyhrálo lepší mužstvo a věřím, že ve stejném trendu budeme pokračovat i ve čtvrtém semifinále," dodal trenér Vítkovic Michal Deus.

1. SC WOOW Vítkovice – Billy Boy Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Bräuer (Veltšmíd), 50. Hájek (Brus), 57. Hájek (Řezanina) – 11. Pavel Bouška (Salát), 26. Curney (Novák). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 500. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2. Muž zápasu: Lukáš Hájek (1. SC WOOW Vítkovice). Stav série: 1:2.

Sestava Vítkovic: Souček – Žydel, Heczko, Matúš, Veltšmíd, Bräuer – Brus, Hubálek, Hrubý, Žák, Koňařík – Hájek, Šebesta, Řezanina – Petr Jankulár.