Jenže dvěma zásahy Paulíny Hudákové, k tomu Denisy Kotzurové a Jany Lackové zvrátily florbalistky FBC Ostrava průběh finále Poháru České pojišťovny v Olomouci, vyhrály 8:6 a mohou tak slavit.

Přitom lepší vstup měl do utkání Chodov, který vedl už 3:0, ale ještě v první třetině Ostravanky srovnaly krok. I když si pak pražský favorizovaný celek ve třetí části vypracoval opět náskok a vedl 6:4, FBC se nevzdalo a gólovou smrští v závěru dovedlo duel k vítězství.

Je to famózní pocit, jsem plný emocí a na holky neskutečně hrdý. Neodehráli jsme perfektní zápas, ale jsme zlatí, povedl se neuvěřitelně konec zápasu, na který jsme si věřili a budeme slavit,“ řekl kouč FBC Jakub Robenek.

Přiznal, že týmu pomohl první vstřelený gól. „Pak se začaly projevovat věci, ke kterým probíhala příprava. Dali jsme ve třech střídáních tři góly a to nás okamžitě vrátilo do zápasu. Asi to byla jedna z klíčových věcí, že jsme mohli o výsledek bojovat až do konce,“ dodal Robenek.

Na opačné straně panovalo pochopitelné zklamání. „Dnes mohu s klidným svědomím konstatovat, že jsme se porazili naprosto sami. Zkolabovat dvakrát v jednom zápase nemůže vést k úspěchu. Soupeři samozřejmě gratulujeme,“ uvedl asistenta trenér Chodova Lukáš Procházka.

Florbal Chodov – FBC Ostrava 6:8 (3:3, 2:1, 1:4)

Branky: 3. a 14. Kellovská, 13. Frantíková, 29. Suchá, 38. Vávrová, 46. Řepková – 15., 16. a 60. Kotzurová, 15. a 24. K. Hudáková, 58. a 60. P. Hudáková, 55. Jana Lacková. Rozhodčí: Beranová – Hejnová. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1.