Loni kvůli tomu, že je držitelem ruského pasu o medaile na mistrovství Evropy ani světa pod vlajkou naší republiky bojovat nemohl. Díky podpoře vedení Filozofické fakulty Ostravské univerzity, města Ostravy, Českého svazu taekwonda ITF, České asociace kickboxu i svého trenéra, kteří podpořili jeho žádost o trvalý pobyt na území ČR, však mohl koncem dubna znovu nastoupit a bojovat o titul evropského šampiona pod českou vlajkou.

V semifinálovém zápase zvítězil nad mistrem Evropy 2023 Ondřejem Postlem, ve finálovém souboji mu podlehl zkušený ukrajinský borec, dřívější držitel titulu mistra světa, Dmytro Pilinkevych.

Tiki-Taka Live. Multifunkční aula Gong. 26. dubna 2024 v Ostravě.
TIKI-TAKA v Ostravě: terč Švancara a legendy Baníku o zájmu Sparty i Bazalech

Stepan Knyshov žije od roku 2019 v České republice, kde v Ostravě čtvrtým rokem studuje český jazyk na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Ve stejném roce začal reprezentovat Českou republiku v taekwondu a kickboxu. Z důvodu ruské invaze na Ukrajině v roce 2023 mu bylo, stejně jako všem ostatním ruským sportovcům, zakázáno Českou republiku reprezentovat na evropských a světových soutěžích. Mezi jeho největší úspěchy patří, mimo právě potřetí získaný titul mistra Evropy v taekwondu, také titul mistra světa, je dvojnásobným vítězem světového poháru a držitelem dalších sportovních titulů. Mimo studium se věnuje trenérské činnosti v bojovém umění dětí a mládeže.

Student FF OU Stepan Knyshov vybojoval pro Česko titul mistra Evropy v taekwondu.Student FF OU Stepan Knyshov vybojoval pro Česko titul mistra Evropy v taekwondu.Zdroj: se svolením FF OU

„Mám velkou radost, že se mi podařilo pro Českou republiku vybojovat další evropský mistrovský titul. Za to, že můžu znovu jezdit na velké evropské a světové soutěže, vděčím získanému povolení k trvalému pobytu v České republice. Děkuji všem významným lidem, kteří mi dali doporučení k jeho získání, to vše celý úřední proces významně urychlilo,“ řekl bezprostředně po třetím vyhraném evropském šampionátu ve Slovinsku Stepan Knyshov.

V Ostravě na Librosu se konalo zahájení drift a tuning sezóny, duben 2024.
Japonci a ameriky v Ostravě. Na Librosu odstartoval drift a tuning sezony

„Jsem rád, že jsme mohli spolu s kolegou Jaroslavem Davidem svou podporou přispět Stepanovi Knyshovovi k návratu do světových soutěží, ve kterých coby student naší fakulty skvěle reprezentuje nejen svou alma mater, město Ostravu, ale především naši Českou republiku. Stepan je dříč, který má jak obrovský sportovní talent, tak odhodlání vítězit ve sportu i ve všech dalších oblastech svého života, “ uvedl děkan FF OU Robert Antonín.