Porubská spojka Helena Ryšánková totiž přispěla k cenné remíze 25:25 (8:12) pěti góly, a výraznou měrou tak přispěla teprve k druhé bodové ztrátě vedoucího celku soutěže. „Před zápasem jsme chtěly získat dva body a zase tady z ostravské haly udělat nedobytnou tvrz. Ale vzhledem k průběhu utkání musíme být s remízou spokojeni. Dvakrát jsme prohrávaly o pět branek, což je proti tak silnému soupeři, jakým Michalovce jsou, vždy těžké dotahovat. Nám se to ale podařilo, což svědčí o síle našeho celku," zdůraznila Ryšánková.

Porubě se příliš nepodařil první poločas, ve kterém ostravský celek vstřelil jen osm branek. „Nebyly jsme tak důrazné v obraně, což byl asi největší rozdíl mezi hrou obou celků. Michalovce nás totiž hodně mastily, my byly dost vlažné. Několikrát jsme neuhlídaly pivotku, a měly problém i s jejich útokem z první vlny," všimla si Ryšánková.

Sama měla upřímnou radost z toho, že se v závěru prosadily hráčky z lavičky. „Já si dokonce myslím, že to byl i dobrý tah od trenérů, že je na palubovku poslal. Soupeř je totiž neměl tak přečtené, a Nikol Varmužová i Tereza Chovancová tak vstřelily důležité góly," uvedla česká reprezentantka.

Poruba už s největší pravděpodobností obsadí v Interlize čtvrté místo, což připustila i Ryšánková. „My se už nějaký čas ale díváme spíše samy na sebe. Chceme se dobře připravit na české play-off i březnové finále Českého poháru, ve kterém doma vyzveme Most. V Interlize chceme získat co nejvíce bodů a uvidíme, na co to bude stačit. Každý povedený zápas, jako třeba proti Michalovcím, je pro nás důležitý a hodně povzbudivý. Právě od takových výkonů se můžeme odrazit do závěru sezony, kde chceme jednoznačně uspět."