Jsou opět v plné síle a sbírají úspěchy! Basketbalisté Ostravy se vezou na vítězně vlně. Sobotní domácí výhra 95:73 nad Brnem byla již čtvrtá v řadě, což přineslo posun do elitní osmičky. Dobrý výkon znovu podal klíčový rozehrávač a kapitán Nové huti Adam Číž, který zaznamenal za 32 minut strávených na palubovce 12 bodů, čtyři asistence a tři doskoky. Navíc na sebe získal pět faulů.

„Adam je alfou a omegou naší hry. S ním na hřišti má všechno řád, dohráváme určené akce a dokážeme si připravit otevřenou střelu jak z dálky, tak zpod koše. Nechci ho pořád vychvalovat, ale zaslouží si to. Podává totiž pravidelně velmi dobré výkony. Svou práci dělá prostě kvalitně, pracuje pro tým a to je nejdůležitější," řekl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

Číž chyběl kvůli těžkému výronu v kotníku pět týdnů, během kterých Ostrava vyhrála pouhé dva zápasy z osmi. Poté, co se vrátil do hry, neuspěla Nová huť jen v jediném duelu z pěti. Vypovídající je domácí bilance. S Čížem to mají Ostravané 5:0, bez něj 1:3. „Když nepočítám jeho první zápas po uzdravení, kdy jsme prohráli v Ústí, od té chvíle jsme čtyřikrát v řadě vyhráli," podotkl Medvecký.

Zajímavé je, že od minulé soboty, kdy oslavil kouč Nové huti padesátiny, mužstvo třikrát zvítězilo. „Kluci mi dělají radost, i když teď proti Brnu jsem měl k jejich výkonu výhrady. Sice jsme vyhráli o dvacet bodů, ale nehráli jsme koncentrovaně.

Pokud bychom narazili na silnějšího soupeře, prohra by nás určitě neminula. Hlavně v obraně to nebylo zdaleka ono," poznamenal Medvecký.

Že by šlo o klasické podcenění soupeře, to však odmítl. „Vezeme se na vítězné vlně, daří se nám střelecky, a na to trochu hřešíme. Nebránili jsme podle mých představ. Kluci měli asi v hlavách, že přijede slabší soupeř, navíc oslabený, a půjde to samo. Věřím, že v příštích zápasech proti kvalitnějším protivníkům bude koncentrace hráčů daleko větší. Nejhorší by bylo, kdyby přišlo uspokojení," dodal Dušan Medvecký.