Naposledy „kouzlil" šikovný rozehrávač během sobotního derby s Opavou. Nová huť dokázala ve vyprodané hale Tatran přestřílet i díky jeho 30 bodům tradičního rivala 95:84 a oslavila šestou výhru v řadě.

„Narodil jsem se ve městě Kragujevac, které je v mnohém podobné Ostravě. Je mi tady příjemně," řekl bývalý srbský mládežnický reprezentant, který byl loni na testech v Reggianě, týmu úřadujícího vicemistra italské Serie A.

Poslední dva roky jste strávil na Slovensku, kde jste hrál postupně za Levice, Komárno a Prievidzu. Na přelomu roku jste se přesunul do Česka, kde hájíte barvy Ostravy. Očividně se vám tady líbí. Jste jedním z lídrů…

Jsem v Ostravě nadšený, užívám si každý okamžik. Poprvé v mé kariéře zažívám pocit, kdy fungujeme jako tým nejen na palubovce, ale i mimo ní. Atmosféra v šatně, ale vlastně i v celém klubu je skvělá. Vše prožíváme společně, s kluky býváme spolu, i když nehrajeme. Bavíme se spolu, rozebíráme všechno možné, opravdu si hodně rozumíme. I díky tomu jsme pak soustředění na další zápas a ke každému přistupujeme zodpovědně. Bereme ho, jako by byl právě on ten rozhodující.

V sobotním derby jste dokázali porazit Opavu 95:84 a oslavili už šestou výhru po sobě. Vy se na tom podílel 30 body! Začátek vám ale nevyšel, brzy jste prohrávali 2:9 a trenér Medvecký si bral oddechový čas…

Zápas jsme začali v křeči. Ono poslední dobou bohužel takhle nějak do utkání vstupujeme. Probrali jsme se pořádně až někdy v páté minutě. To jsme se vrátili do hry a chytili se. Trochu nás trápil doskok, což se ale postupně zlepšovalo. Nejdůležitější bylo, že nám vyšli některé rychlé protiútoky. Díky tomu jsme si začali více věřit a už v poločase o koš vedli. To bylo pro další průběh důležité, že jsme je nenechali utéct.

Ve třetí čtvrtině jste rozhodli, když jste se dostali po šňůře 15:3 do dvouciferného vedení a to už nepustili…

Po dvou minutách druhého poločasu to bylo ze 43:41 rázem 43:48 a zase přišel oddechový čas. Od té chvíle jsme hráli fantasticky, nejdříve jsme si vypracovali náskok o deset bodů, který jsme ve čtvrté čtvrtině navýšili až na šestnáct bodů. Na konci jsme udělali několik zbytečných chyb, ale měli jsme dostatečný náskok a dotáhli to do vítězného konce. Chtěl bych všem klukům poděkovat a celému týmu pogratulovat. A Opavě přeju, ať se jim v dalších zápasech daří. Hráli dobře a hlavně fair-play.

Co jste říkal na atmosféru? V hale Tatran se tísnilo 1200 lidí, někteří stáli až u vstupních dveří. Sám kapitán Adam Číž říkal, že vyšší návštěvu nepamatuje…

Bylo to něco neskutečného. Atmosféra byla fantastická. Abych se přiznal, až před zápasem mi kluci říkali, že je to derby a asi přijede hodně lidí. Ale viděl jsem na nich, že i oni byli překvapeni, kolik jich nakonec dorazilo. Na každý náš domácí lidi chodí, ale tohle bylo něco speciálního. Hodně nám pomohli. Všiml jsem si, že přijelo i mnoho fanoušků z Opavy. Bylo to super po všech stránkách.

Ještě poslední věc. Jak se vám líbí Ostrava jako město? Už jste si ho stačil projít?

Je pěkné a cítím se v něm příjemně. Je to tím, že já jsem se narodil ve městě Kragujevac, což je taky částečně průmyslové město, navíc s podobným počtem obyvatel, a tak tady mám pocit, jako bych byl doma. To mi taky dodává klid a pohodu. Navíc jsou tady příjemní lidi, kteří mě přijali s nadšením. Jsem rád, že jsem v Ostravě. Myslím, že to je vidět i na mé hře.

Začal jako vyjukaný klučina, teď záříOstrava Kdo viděl srbského rozehrávače Luku Igrutinoviče při premiéře v dresu ostravských basketbalistů při derby v Opavě, nadšený z něho být nemohl.

Nijak výrazný hráč s číslem 4 a přelepenou jmenovkou působil spíše jako vyjukaný klučina, než obávaný sniper, který prošel ve své zemi všemi mládežnickými reprezentacemi. Během 24 minut zaznamenal jen sedm bodů, ztratil šest míčů a se svými novými spoluhráči musel rozdýchávat drtivou porážku 65:91.

Uběhly tři týdny a Igrutinovič v domácí odvětě s Opavou zářil. Rekordními 30 body se podílel na vítězství 95:84, která byla pro Novou huť šestá v řadě. „Po prvním zápase si všichni okolo mě ťukali na čelo a říkali, co že je to za posilu. Ano, Luka ten den nehrál dobře, ale já věděl, že půjde nahoru. Jen tak někdo nemůže být MVP slovenské ligy, a to on v loňské základní části byl," řekl trenér Ostravy Dušan Medvecký.

„Potřeboval se aklimatizovat. S kluky nebyl na začátku vůbec sehraný, před derby v Opavě stihl jen dva tréninky. A bylo to vidět. Postupně si ale na nové prostředí zvykal, učil se jednotlivé signály a jeho výkony šly nahoru. Když to trochu přeženu, tak v sobotu to byl on, kdo Opavu porazil," podotkl Medvecký.

„Igrutinovič nám teď dělal opravdu velké problémy, ve druhém poločase si dělal, co chtěl. Nedokázali jsme ho zastavit," přiznal opavský kouč Petr Czudek.

Luka Igrutinovič v Ostravě.