Cyklistika teď Sáblíkovou zvlášť zajímá, i když o tom nemluví, velkým lákadlem je podle všeho účast na příští letní olympiádě v Pekingu.

Vítězka Světového poháru o svých cyklistických plánech na veřejnosti moc nevykládá. Každopádně příští týden osedlá kolo v časovce na mistrovství České republiky ve Velké Bíteši. Souboj s chronometrem poodhalí její možnosti. "Uvidíme, jak to dopadne. Bude to strašně těžké, chci to vyzkoušet hlavně kvůli zkušenosti," řekla novinářům po nedělním (24. června) mistrovství České republiky v půlmaratonu v inline bruslení.

I na kolečkových bruslích jí to jde. Ve společném závodě visela nejlepším mužům na zádech až do průjezdu cílem. Za vítězem zaostala jen o necelé dvě sekundy, ale byla suverénně nejrychlejší ženou. "O vítězství mi nešlo. Můj trenér říká, že nejlepší trénink je závod, to jsem chtěla splnit a dobře si zatrénovat. To se podařilo," řekla dvacetiletá Sáblíková, která přitom ještě v průběhu závěrečného kola vedoucí skupinku táhla. "Ale na vítězství jsem moc nemyslela, chlapi jsou rychlejší," přiznala členka Novis Teamu.

Podle Sáblíkové se technika v rychlobruslení od inlinu moc neliší. "V technice moc rozdíly nevidím, až na to, že se vlastně pořád sprintuje. Anebo se vozím v háku a o to je to složitější," tvrdila. Potíž prý neměla ani s hromadným startem, tam se tísnilo na sto závodníků. "Já jsem měla dobrou pozici, vystartovala jsem jako druhá, to bylo v pohodě," vysvětlila Sáblíková, která si pochvalovala i mírně členitou trať. "Stoupání bylo úplně super, to mi moc vyhovovalo. Od začátku se jelo naplno, nastupovalo, snažilo se, aby do cíle dojelo co nejmíň lidí pohromadě," vyznala se Sáblíková ze svých dojmů.

Úspěch v minulé sezoně ukrojil vycházející hvězdě světového rychlobruslení kus soukromí a anonymity. Média i veřejnost si jí všímají daleko více, pozvánky do společnosti se jen hrnou. "Určitě je to těžké skloubit všechny ty akce okolo se sportem. Trenér a marketingová společnost to ale okoučovali tak, že se to dá zvládnout a zároveň u toho i normálně trénovat. Vím, že to ke sportu patří, musím se s tím naučit žít a poprat se s tím," řekla Sáblíková.

Česká reprezentantka věří, že kolečkové brusle v kombinaci s kolem ji kvalitně připraví na další sezonu. Jasné cíle pro ni ještě nemá. "Chci se pokusit přiblížit časům z minulého roku," dodala Sáblíková.