V mistrovství České republiky stále není nic rozhodnuto. Opět překvapivě klopýtl největší favorit velmistr David Navara, který při uplatňování mírné výhody proti velmistru Vlastimilu Babulovi, obětoval lehkou figuru za několik pěšců, ale těm se nepodařilo prosadit se do dámy a partie skončila remízou.

Naopak na třetí a čtvrtém stole se podařilo zvítězit mezinárodnímu mistru Lukáši Černouškovi a velmistru Alexeji Kislinskému, kteří se bodově dotáhli na dosud vedoucího Navaru. Právě Kislinsky s Černouškem se utkají spolu na prvním stole v sedmém kole, Navara vyzve mladého frýdecko-místeckého mistra Jiřího Kočiščáka na stole druhém.

Ve FIDE Openech "A" a "B" také může na vítězství stále pomýšlet asi desítka hráčů. Naproti tomu ve FIDE Openu "C" si nekompromisně počíná jesenický veterán Lubomír Matlocha, který stále neztratil ani půl bodu a je se ziskem 6 bodů ze 6 partií usazen v čele turnaje.

Ve čtvrtek dopoledne se uskutečnil Přebor žáků Ostravských škol v rapidu. Do tří vyhlášených turnajů, rozdělených podle věku účastníků, se přihlásilo rekordních 202 dětí z Ostravy (30 přijelo ze ZŠ Bulharské, 28 ze ZŠ a MŠ Václavovice, 22 ze ZŠ Ostrčilova). Hrálo se na sedm kol tempem patnáct minut na partii pro každého z hráčů. Některé z dětí si, po vzoru velmistrů hrajících MČR, vyzkoušely hru na elektronických šachovnicích s online přenosem partie na internetu.

V turnaji pro děti z 1.-2. tříd mezi 48 účastníky zvítězil Antonín Glóza z ZŠ Bulharská se ziskem 6.5 bodu ze 7 partií, před Václavem Štěpánem z ZŠ Gen. Janka a Tobiášem Drobíkem z ZŠ Ostrčilova. V turnaji pro děti z 3.-5. tříd mezi 88 účastníky zvítězil Bartoloměj Buchta z ZŠ a MŠ Václavovice se ziskem 6.5 bodu ze 7 partií před svou sestrou Viktorií ze stejné školy a Petrem Kubiczkem z ZŠ Bulharská. V turnaji pro děti z 6.-9. tříd mezi 66 účastníky zvítězil Stanislav Oborný z Matičního gymnázia Ostrava se ziskem 6.5 bodu ze 7 partií před Michalem Kubiczkem z Biskupského gymnázia Ostrava a Janem Skýpalou rovněž z Matičního gymnázia

Medaile výhercům Přeboru žáků Ostravských škol v rapidu přišla předat představitelka Statutárního města Ostravy, náměstkyně primátora pro školství a sport, paní Andrea Hoffmanová. Právě díky významné podpoře ze strany města Ostravy se mohou šachisté každoročně scházet v reprezentativních prostorách Domu kultury města Ostravy.

Sedmé kolo hlavních turnajů začíná opětovně v 16 hodin. Po skončení všech partií (zhruba ve 21 hodin), začne noční turnaj v bleskovém šachu, kterého se zúčastní asi stovka šachistů.