Na druhém místě skončil mezinárodní mistr Lukáš Černoušek a třetí velmistr Pavel Šimáček. V mistrovství České republiky, kterého se letos účastnilo 68 šachistů, platilo tzv. Sofijské pravidlo, které zabraňovalo krátkým remízám, a tak byli diváci svědky bojovných partií.

David Navara opět prokázal svou extratřídu a přes zaváhání ve třetím a šestém kole, kdy dovolil svým soupeřům remízu, ve všech ostatních partiích zvítězil a celý turnaj vyhrál s jednobodovým náskokem.

Ve FIDE Openu "A" se v posledním kole rozhodovalo mezi čtveřicí šestibodových hráčů. Z nich jen Marek Miča z Frýdku-Místku dokázal ve své partii zvítězit a stal se tak se 7 body vítězem turnaje. Druhý skončil jeho oddílový kolega Richard Stalmach, třetí pak Martin Nehyba ze Skaličky. Turnaje se účastnilo 66 šachistů.

Vítězem FIDE Openu "B" se v konkurenci 112 šachistů stal Zdeněk Šnyta z Hrabyně se ziskem 7,5 bodu. O půl bodu méně získali druhý Bohumil Borovička z Kopřivnice a domácí junior Marek Štefaník z klubu TJ Ostrava.

Ve FIDE Openu "C" zvítězil polský junior Jakub Sputowski se ziskem 8 bodů. S jednobodovou ztrátou skončil druhý Lubomír Matlocha z Jeseníku a třetí Michal Nisztuk z Polska. Turnaje se zúčastnilo 82 šachistů.

Zápas fotbalové Fortuna ligy AC Sparta Praha - FC Baník Ostrava na Letné 4.května.
V hlavní roli Karlsson. Baník schytal na Spartě „trojku“ a venku dál tápe