V sobotu to dlouho vypadalo, že se Lukáš Hájek stane smolařem třetího semifinálového utkání, nakonec však dvěma góly v poslední desetiminutovce otočil výsledek a udržel šance florbalových Vítkovic na třetí Superfinále v řadě za sebou v reálné rovině.

V nedělním souboji to na Dubině nesmírně dlouho vypadalo na hru nervů. Oba týmy v první řadě nechtěly udělat žádnou výraznou chybu, aby soupeře náhodou nedostaly na koně.

V průběhu první poloviny zápasu měly Vítkovice hned dvěma přesilové hry, ve kterých však gólmana Lukáše Bauera ohrožovaly pouze střelami z dálky.

Vítkovice do třetí třetiny neskutečně vlétly a už po necelých dvou minutách zužitkoval Robin Žydel chladnokrevným blafákem napadání útočného parťáka Marka Bräuera. A po chvíli vytryskl gejzír radosti na tribunách znovu, v přesilové hře se z otočky trefil velezkušený Lukáš Hrubý.

Mladoboleslavští samozřejmě zbraně nesložili, ovšem na víc, než na korekci stavu zásluhou trefy Tadeáše Chrousta se nedopracovaly. Středočeši měli v závěru zápasu po zbytečném faulu kapitána Pavla Bruse dokonce výhodu početní převahy, jenže Lukáš Souček už žádný další míček, a to dokonce ani při mladoboleslavské zoufalé hře bez brankáře, jednoduše nepustil.

Další pokračování strhujícího a dech beroucího dramatu je na programu už v úterý 1. dubna, hrát se bude v Mladé Boleslavi. Je však jasné, že i hala na Dubině zažije ještě jedno mužské semifinále. Ve čtvrtek se už bude moci jeden ze soupeřů radovat z postupu do Superfinále. Ale to se teprve uvidí…

Semifinále play-off extraligy florbalistů – 3. zápas:

1. SC WOOW Vítkovice – Billy Boy Mladá Boleslav 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 16. Bräuer (Veltšmíd), 50. Hájek (Brus), 57. Hájek (Řezanina) – 11. Pavel Bouška (Salát), 26. Curney (Novák). Rozhodčí: Kamil Sojka, Tomáš Sojka. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 500. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2. Muž zápasu: Lukáš Hájek (1. SC WOOW Vítkovice). Stav série: 1:2.

Sestava Vítkovic: Souček – Žydel, Heczko, Matúš, Veltšmíd, Bräuer – Brus, Hubálek, Hrubý, Žák, Koňařík – Hájek, Šebesta, Řezanina – Petr Jankulár.

4. zápas:

1. SC WOOW Vítkovice – Billy Boy Mladá Boleslav 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 42. Žydel, 47. Hrubý (Hubálek) – 53. Tadeáš Chroust (Novotný). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 400. Vývoj skóre: 2:0, 2:1. Muž zápasu: Lukáš Souček (1. SC WOOW Vítkovice). Stav série: 2:2 (4:5 SN, 4:5, 3:2, 2:1).

Sestava Vítkovic: Souček – Heczko, Žydel, Veltšmíd, Bräuer, Matúš – Brus, Hubálek, Hájek, Řezanina, Šebesta – Žák, Hrubý, Koňařík.