„Vlastně už na konci minulé sezony jsme věděli, že kádr během léta opět omladíme a dáme větší prostor mladým hráčkám a odchovankyním. Byl to správný krok, což se v první polovině mezinárodní Interligy potvrdilo. Tým má charakter, je zdravý a chce se nadále zlepšovat. To je i v házené někdy více než zvučná jména a zkušenosti. Máme svou filozofii, za kterou si stojíme," uvedl Adámek.

Jak jste spokojen s rokem 2014?
Ve sportu se většinou hodnotí výsledky vždy po sezoně, takže to je trošku zavádějící. Ale musíme říct, že to byl z pohledu Poruby dobrý rok. Mrzí mě jen vyřazení se švédským Höörem v Challenge Cupu, které nám uteklo o gól. Ale už je to za námi. V únoru budou mít holky ideální možnost složit reparát. Daří se nám v Interlize, máme hráčky v české i slovenské reprezentaci, takže doopravdy dobrý rok.

V létě jste tým opět omladili, a hodně lidí pochybovalo, že se ve špičce udržíte…
A my doma porazili Slavii, remizovali s Michalovcemi. Zase se potvrdilo, že mladé holky dokáží nedostatek zkušeností nahradit bojovností a srdcem. Naše hra má pořád nedostatky, máme na čem pracovat, ale na druhé straně od léta každým měsícem vidíte, jak se tým zlepšuje. Věřím, že holky budou i nadále makat a jaro bude pro nás ještě lepší.

Vyšlo vám i letní posílení. Obě příchozí hráčky (Šárka Marčíková, Alica Kostelná) rychle do týmu zapadly.
O Šárku Marčíkovou jsme usilovali už hodně dlouho, působila tady v mistrovské sezoně. Když to přeženu, tak poslední rok jsme věděli, že k nám přijde, ale akorát jsme nevěděli kdy. Šárka v Ostravě studuje, její přítel hraje v Karviné, ona brala přestup do Poruby za další krok v kariéře. Do týmu bez problému zapadla a stala se vůdčí osobností. To samé platí u Alice Kostelné, která je sice mladá, ale už nyní na svém postu ukazuje, že má obrovský potenciál. A je po všech stránkách, ať už sportovní, lidské či zapadnutí do kolektivu, po půl roce působení u nás lepší, než hráčka (Pavla Poznarová, pozn. red.) co na tomto postu nastupovala v minulé sezoně. Tak rychlé adaptování jsme u Alice ani nečekali.

S letním posílením jste tedy spokojeni?
Za sebe musím říct, že určitě. Tým je nejen velice talentovaný, ale také lidsky dobře složený. To je ostatně vidět nejen v tréninku, ale také v zápasech.

Jaké má Poruba cíle pro jarní část soutěže?
Zůstávají stejné: účast v českém play-off a v Interlize se zkusit poprat o medaili. Uspět chceme samozřejmě i v Challenge Cupu, kde nás v únoru čeká osmifinále s portugalským celkem Colegio de Gaia. Pak bude hodně záležet na losu, ale v této soutěži sníme o postupu mezi čtyři nejlepší celky.

K TÉMATU

Jak hodnotí letní posily kouč Jan Beňadik?Obě hráčky (Šárka Marčíková, Alica Kostelná) jsme měli vytipované delší dobu a věřili jsme, že do týmu bez problémů zapadnou. A to hlavně proto, že se jedná o týmové hráčky se skvělým charakterem.
Musím otevřeně přiznat, že jistější jsme si byli u Šárky Marčíkové, která u nás už působila a byla s řadou spoluhráček pořád v úzkém kontaktu. Sportovně jsme o jejích kvalitách nepochybovali a věděli, že bude lídrem týmu.
Alica Kostelná je trošku jiný případ, a to hlavně proto, že má teprve devatenáct let. Ale konečně tady máme levou spojku, která má nejen obrovský potenciál, ale zároveň obrovskou chuť se nadále zlepšovat.
Za šest měsíců udělala obrovský progres výkonnosti, který jsme ani nečekali.