Ještě ve 26. minutě přitom vedly 54:53! O jejich prohře ve vyrovnaném souboji rozhodla až poslední čtvrtina zápasu, ve které uhrály pouhých šest bodů.

„Nedařilo se nám dlouho v obraně, svátky byly dlouhé a holky vypadly z tréninkového i zápasového rytmu. Dovolili jsme dobře hrajícímu soupeři otevřené střely a čekali zda se trefí - a dával. Dost jsme se trápili a ve druhém poločase jsme postup museli vybojovat," zhodnotil v domovské Ostravě pohárový zápas trenér Králova Pole Dušan Medvecký pro web klubu s tím, že jeho svěřenkyně hodně povzbudila trojka Kopecké o desku v poslední sekundě třetí čtvrtiny.

Ve Final Four Českého poháru, které 25. a 26. ledna hostí Kutná Hora, dojde v semifinále na brněnské derby Královo Pole - Žabiny, druhou dvojici tvoří pražská Slavia - Hradec Králové.

Český pohár basketbalistek - čtvrtfinále:
SBŠ Ostrava - KP Brno 62:78 (17:23, 39:41, 56:61), Slavia Praha - Chomutov 88:51 (18:7, 43:18, 67:29), Trutnov - Hradec Králové 63:120 (14:38, 34:64, 48:88), Žabiny Brno - Mladá Boleslav 102:58 (22:7, 51:26, 72:48).