„Základem budou české hráčky, vedle nich budou dostávat šanci mladé naděje. Z cizinek, které u nás hrály, jsme v kontaktu pouze se srbskou křídelnicí Latinkou Dušanič," řekl předseda klubu Kamil Havrtlant s tím, že ostravský dres v novém ročníku ŽBL už nebudou oblékat Američanky Chantel Hilliard a Latoya Williams, Srbka Marija Prlja a Zdenka Kovačevič z Bosny.

V kádru chybí také česká pivotka Hana Veselá. Juniorská reprezentantka a mladší sestra Jana Veselého zamířila po maturitě za dalším studiem a basketbalem na Michigan State University do USA.

K oporám budou i v příští sezoně patřit rozehrávačka Gabriela Burzová a pivotka Pavla Galvasová. „Zůstat by měla i Tereza Sedláčková," počítá předseda klubu dál se službami zkušeného českého křídla.

Novými tvářemi v týmu budou naopak pivotka Klára Vojtíková z Frisco Brno B a křídelnice Veronika Havlíková z prvoligového Noemu Archu Brno, s nímž si SBŠ hladce poradila v květnové baráži.

„V srpnu chceme ještě vyzkoušet Casey Graceovou z Irska je to křídlo a má zkušenosti z americké univerzitní soutěže," prozradil Havrlant a dodal, že družstvo potřebuje posílit i pod košem.

Šanci mezi ženami budou podle něj dostávat také talentované mladé hráčky. Vedle Simony Kovářové, která si na hru postu křídla ŽBL vyzkoušela už v uplynulé sezoně, například Pavla Thiebergerová a reprezentantky do 16 let Natálie Rašková s Adélou Smutnou.