„Zvolení mě samozřejmě velmi potěšilo a současně doslova zaskočila velká důvěra naprosté většiny zástupců klubů. Mou snahou bude nezklamat ty, kteří mi věří, ale částečně i přesvědčit ostatní,“ slíbil Stanislav Žídek, staronový předseda Českého krasobruslařského svazu.

Stanislav Žídek při slavnostním uvedení sportovních legend do karvinské síně slávy v roce 2016.
Začal s bruslemi na kličku, teď je Stanislav Žídek v čele českého svazu

Pro druhé období ve funkci má rodák z Karviné vedle zajištění ekonomické stability i další priority. „Výsledky na poli sportovním jsou vždy tou největší vizitkou. Do nového olympijského cyklu proto musíme zkonsolidovat naši reprezentaci, stanovit reálné cíle a dát důvěru novým tvářím,“ uvedl Žídek s tím, že důležitá bude spolupráce s kluby i zahraničními partnery.

Krasobruslařský kemp českých, slovenských i ukrajinských talentů pod vedením trenéra Rafaela Arutjunjana a Michala Březiny v Ostravě.
OBRAZEM: Krasobruslařům tří zemí dává v Ostravě zabrat kouč olympijského vítěze

V květnu po dvouleté covidové pauze pro nejlepší sólisty proběhl v Ostravě opět výcvikový kemp s trenérem Rafaelem Arutjunjanem a čtyřnásobným českým olympionikem Michalem Březinou, v červnu je naplánována podobná akce pro taneční páry v Kravařích.

Podívejte se, takhle krasobruslař Michal Březina v prosinci 2019 suverénně vyhrál mistrovství čtyř zemí v Ostravě.
Březina trénuje mladé talenty. Dceru bruslit naučím, ale nutit ji nebudu, říká

Vizitkou českého krasobruslení jsou i vrcholné akce v republice. Letos to bude srpnový závod prestižního seriálu Grand Prix juniorů v Ostravě, v budoucnu by svaz rád uspořádal v Praze mistrovství světa. Ucházet se hodlá o šampionát v roce 2025, 2026 nebo 2027. „Zásadnější krůček chceme vykonat v rámci červnového kongresu Mezinárodní bruslařské unie ISU,“ prozradil Žídek.