Čtyři nejlepší týmy po základní části extraligy mužů postoupily do semifinále a budou bojovat na tři vítězná utkání o účast ve finále. V prvním kole play off se nekonalo žádné velké překvapení a dosavadní průběh letošního ročníku naznačuje, že ani nyní se ho nemusíme dočkat.

Obhájce titulu TTC Ostrava 2016 bude v sérii s DTJ Hradec Králové jasným favoritem, stejně jako SF SKK EL Niňo Praha v semifinále s TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz. Pokud by nejlepší dva celky sezony do finále nepostoupily, bylo by to určitě ještě větší překvapení, než vyřazení El Niňa v semifinále loňského ročníku Františkovými Lázněmi.

Trenér ostravského klubu Petr Korbel se na pokračování play off, které bylo přerušeno po čtvrtfinále kvůli mistrovství světa družstev ve Švédsku, těší. V jeho klubu jsou totiž hned tři přímí účastníci šampionátu. Český reprezentant Tomáš Tregler, Řek Panagiotis Gionis a Srb Aleksandar Karakaševič. Tuto trojici pak doplní Ondřej Bajger. "Do semifinále budeme vstupovat v nejsilnější sestavě, k dispozici tedy budou oba cizinci Gionis i Karakaševič. Koho nakonec do konkrétních utkání postavím, to se teprve uvidí. Předpokládám, že základem bude Gionis a Tregler, třetího hráče určím podle aktuální formy a potřeby," řekl před startem semifinále.

DTJ Hradec Králové by měl nastoupit v tradiční sestavě s jedničkou Martinem Olejníkem a dvojicí Martin Koblížek, David Palkovský. V základní části byli jediným celkem, který Ostravu připravil o bod. Prohráli až po čtyřhře 3:4. "My jsme tam tehdy jeli v hodně omezené sestavě. Teď je situace úplně jiná. My se netajíme tím, že naším cílem je obhájit titul a na dlouhé cestě k vítězství nechceme zbytečně plýtvat silami. Proto bych byl rád, kdyby se nám podařilo Hradec Králové porazit ve třech utkáních. Celý tým by pak měl zůstat pohromadě a připravit se na finálovou sérii."

Petr Korbel připomíná, že pro ostravské fanoušky je obrovská škoda, že ve čtvrtfinále prohrála s Hradcem Králové sousední TJ Ostrava KST. Městské derby by bylo bezpochyby atraktivní a divácky přitažlivější. I tak ale věří, že si na kvalitní stolní tenis fandové čas najdou a přijdou Ostravu povzbudit

A co soudí bývalý reprezentant o druhé semifinálové dvojici? Mají Jakub Crha, Marek Klásek, Martin Pavlica a Michal Lebeda v týmu Sokola Hradec Králové šanci proti zkušené trojici Antonín Gavlas, Jakub Kleprlík a David Reitšpies? "Nepředpokládám, že by tam mělo dojít k nějakému překvapení. Nic proti kvalitě Sokola Hradec Králové, ale pražské El Niňo má natolik zkušený kádr, že by na tři vítězná utkání neměl mít problém postoupit do finále. Bylo by to i v určitém slova smyslu vyvrcholení celé sezony, v níž jsme my a El Niňo dokazovali, že máme nejsilnější týmy.," dodal Petr Korbel. 

Extraliga mužů 2017/2018

Program semifinále play off - čvrtek, 10. května (18 hodin): TTC Ostrava 2016 - DTJ Hradec Králové, SF SKK EL Niňo Praha - TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz. Pátek, 11. května (18): TTC Ostrava 2016 - DTJ Hradec Králové, SF SKK EL Niňo Praha - TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz. Pondělí, 14. května (18): TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz - SF SKK EL Niňo Praha, DTJ Hradec Králové - TTC Ostrava 2016. Úterý, 15. května (případné 4. utkání, 18): TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz - SF SKK EL Niňo Praha, DTJ Hradec Králové - TTC Ostrava 2016. Čtvrtek, 17. května (případné 5. utkání, 18): TTC Ostrava 2016 - DTJ Hradec Králové, SF SKK EL Niňo Praha - TJ Sokol PP Hradec Králové 2 Lunatour.cz

Kompletní informace o Extralize mužů najdete ZDE 

JAROSLAV ODSTRČILÍK