Dva body domácímu týmu zařídili Tomáš Tregler a překvapivě také čtrnáctiletý mladík a talent Šimon Bělík. Tregler si poradil se švédským talentem Källbergem, Bělík, který zastoupil zraněného Ondřeje Bajgera, zase pokořil urostlého Egypťana a druhého nejlepšího afrického hráče Assara.

"Když jsem se v pondělí dozvěděl, že budu hrát, byl jsem nervózní, ale pak jsem si řekl, že si to musím užít a ukázat maximum. myslím, že se mi to povedlo. Potvrdilo se, že postava vám zápas nevyhraje. Věřím, že mi to v mé sportovní kariéře pomůže," řekl po své premiéře v Lize mistrů Bělík.

Jeho výkon potěšil také Petra Korbela, jemuž kromě Bajgera podle předpokladů chyběla i jednička Olivares. "Jsem rád, že to pojal tak, jak to pojal. Takhle se má hrát, když víte, že nemáte co ztratit. Nebál se, hrál svou hru, podal sympatický výkon a je příslibem do budoucnosti. Nakonec myslím, že vyhrál zaslouženě," hodnotil Korbel, který prohrál jak souboj se svým kamarádem, favorizovaným Timo Bollem (0:3), tak i rozhodující bitvu s Källbergem (1:3).

Ostatně hvězdný Boll pak porazil i dalšího soupeře - Tomáše Treglera. "Nepředpokládal jsem, že budu bodovat. Mým cílem bylo opustit kurt bez zranění a zahrát tak, abych nebyl úplně outsider. Nakonec Timo v obou zápasech ukázal, že je třída. Na něj člověk musí být fit. A s Källbergem jsem měl problém s příjmem, nesedí mi jeho servis, pořád jsem se hledal a roky jsou také znát," uznal Korbel.

Celkově byl spokojený. „Po bitvě je každý generál, ale kdyby mi někdo před zápasem řekl, že v této sestavě budeme držet krok a povedeme 2:1,  a nakonec to skončí 2:3, tak nevím, co bych odpověděl. Hlavně jsem ale rád, že přišlo hodně lidí a podpořili nás. Bylo to cítit,“ ocenil na závěr Korbel hrající manažer týmu, který má stále ještě šanci ve skupině skončit třetí a zajistit si místo v play-off Poháru ETTU.

Základní skupina Ligy mistrů – 4. kolo:

Skupina A:

TTC Ostrava 2016 – Borussia Düsseldorf 2:3

Tregler – Källberg 3:2, Korbel – Boll 0:3, Bělík – Assar 3:1, Tregler – Boll 0:3, Korbel – Källberg 1:3. Utkání Pontoise Cergy – Sporting Clube De Portugal se hraje v pátek.

Tabulka
1. Düsseldorf    4          12:3    4:0      8
2. Pontoise Cergy        3          7:3      2:1      5
3. Sporting         3          3:8      1:2      4
4. TTC Ostrava 2016   4          4:12    0:4      4