Necelé čtyři stovky fanoušků byly v Polance zvědavy hlavně na nejlepší házenkářku světa Brazilku Alexandru Do Nascimento, kterou ale zastínila porubská Michaela Hrbková. Česká reprezentantka se blýskla třinácti góly, když tím posledním rozhodla o výhře 30:29.

„Pořád tomu výsledku nemohu uvěřit. Je neskutečné, co se nám podařilo. Loni jsme s Hypem prohrály o jedenáct branek a podobný výsledek jsme čekaly i tentokrát. Po první půli jsme si ale za nerozhodného stavu řekly, že nemáme co ztratit a nakonec zápas vyhrály! Hypo nás asi podcenilo, ale to nic nemění na tom, že máme všechny z výhry velkou radost," podotkla Hrbková.

Sama ale výsledek nepřeceňovala. „Nesmíme si myslet, že jsme teď nové mistryně světa. Byla to jen příprava," zdůraznila Hrbková, která se blýskla vynikajícím výkonem. „Dobře ale zahrál celý tým, je to kolektivní vítězství," dodala.

DHC Sokol Poruba - Hypo Niederösterreich 30:29 (17:17)

Branky: Hrbková 13, Adámková 6, Poznarová 6, Rechtorisová 3, Minarčíková 1, Uhráková 1 Fernanda da Silva 10, Rodrigues 5, Acimovičová 5, Maulerová 3, Nascimento 3, Dinizová 2, Cavaleiro 1.