VYBRAT REGION
Zavřít mapu

SERIÁL DENÍKU: V Ostravě vyroste moderní dráha pro in-line bruslaře

Ostrava - Kolečkové nebo in-line brusle se staly hitem, synonymem pro pohyb na čerstvém vzduchu, který je vhodný prakticky pro všechny věkové skupiny.

10.7.2013
SDÍLEJ:

Vizualizace bruslařského areáluFoto: Magistrát města Ostravy

SERIÁL DENÍKU:
Ostrava - Evropské město sportu 2014

Navíc jsou brusle prostorově skladnější než například jízdní kolo a jde o relativně finančně nenáročnou záležitost. Bruslení navíc není nijak náročné na pohybové nadání a jeho základy se může naučit skutečně každý.

Areál pro závodníky i veřejnost Nový moderní sportovní areál se třemi dráhami pro in-line bruslení vyroste do podzimu příštího roku v Ostravě.

Jeho součástí budou dětské hřiště, hřiště na streetball, odrazová stěna, plochy pro volnočasové aktivity, tenisový kurt a nebude chybět ani parkoviště a sociální zázemí.

Projekt pod názvem Sportovní areál U Cementárny vzniká v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Budoucnost Vítkovic, jeho odhadovaná cena po výběru zhotovitele činí zhruba 45 milionů korun, asi 70 procent částky by měly tvořit dotace.


Bruslením ke zdraví

In-line bruslení není jenom skvělá sportovní aktivita. Přináší nám i našemu tělu mnohem více. Třeba aktivní odpočinek, pročistění mysli a především má pozitivní vliv na zdraví.

Letní bruslení na kolečkách bylo ještě před pár lety jenom málo známým sportem. Dnes však potkáváme na bruslích lidi všeho věku, včetně aktivních seniorů. In-line bruslení má nepopíratelný zdravotní efekt a bývá nejčastěji porovnáváno s cyklistikou a během. Pozitivně ovlivňuje aerobní zdatnost našeho těla, posiluje stehenní a hýžďové svalstvo. Díky němu se u nás rozvíjí balanční a koordinační schopnost a při efektivním režimu bruslení, tedy bruslení na dlouhých trasách dva- až třikrát týdně, to poznáme i na své hmotnosti. In-line bruslení je totiž velmi komplexní činnost, při níž zapojujeme svaly v celém těle. Nejvíce jsou samozřejmě zatěžovány dolní končetiny, velmi příznivý vliv má na formování boků a hýždí. Posílíme si také zádové svaly, především vzpřimovače páteře a trapézového svalu. Ve srovnání s cyklistikou zapojujeme při in-line bruslení více svalových skupin, oproti běhu pak šetří in-line bruslení kloubní aparát asi o 50 procent.

Blahodárný efekt má in- -line bruslení také na kardiovaskulární i respirační systém, současně se rozvíjí síla a vytrvalost. Odměnou tak může být posílený imunitní systém, správný rytmus nejenom v nohou, ale také zdravé srdce a plíce.

In-line versus kolečkové

Ačkoli v obecné mluvě pojmenování kolečkové a in-line brusle splývá, jde o dva rozdílné typy. U kolečkových bruslí jsou dvě a dvě kolečka vedle sebe, kdežto u in-line jsou umístěná v jedné řadě. Stabilita na nich je tak menší, zato jízda rychlejší. Kolečkové brusle se potom hodí spíše pro úplné začátečníky, kteří mají strach z in-line bruslí, nebo pro malé děti. Jsou totiž stabilnější a také výrazně pomalejší než in-line brusle. Ovšem i na kolečkových bruslích se závodí, hraje hokej atd.

Vizualizace bruslařského areálu

I v případě in-line bruslí se ještě dál rozlišují další typy bruslí podle jízdy. Pravděpodobně nejčastějším a nejpoužívanějším typem jsou fitness brusle určené pro běžnou jízdu. Ty budete potřebovat, pokud se hodláte na bruslích jen projíždět. Fitness brusle mají delší rám než například brusle pro agresivní jízdu, protože lépe vede, a je tak vhodnější na delší tratě.

Jestliže jste se zhlédli v tzv. freestylu a raději byste vyzkoušeli agresivnější styl jízdy, bude pro vás ale určen jiný typ bruslí. Jízda na U- -rampě a přes nejrůznější překážky vyžaduje snazší a rychlejší ovládání brusle, takže raději volte ty, které mají nízký a krátký rám s malými kolečky. Brusle pro agresivnější styl jízdy mají robustnější botu, a tudíž i méně větracích otvorů.

Dalším typem bruslí jsou brusle pro rychlostní jízdu. Ty se vám budou hodit v případě, že uvažujete o bruslení jako o sportovní disciplíně. Mají mnohem nižší botu než ostatní typy bruslí a také mnohem delší rám. Ačkoli počet koleček je stejný, rám lépe vede a jízda na nich je výrazně rychlejší. Tento typ bruslí však při běžném sportování příliš nevyužijete.

Hlasy odjinud

Michal Hrazdíra, předseda Českého svazu kolečkového bruslení:

„Jsme moc rádi, že v Ostravě vznikne první dráha s oficiálními parametry umožňujícími pořádání mistrovství Evropy i světa. A protože bude areál otevřen nejen pro závodníky, ale především pro veřejnost, předpokládáme, že bude opravdu vytížen. V budoucnu počítáme s tím, že bychom v Ostravě vrcholné šampionáty uspořádali. Líbí se nám totiž přístup města k našemu sportu i postoj jeho představitelů, kteří nám vycházejí všemožně vstříc."

Matěj Pravda, člen českého reprezentačního týmu inline bruslařů:

„Projekt nového areálu se mi líbí, je tam jak dráha, tak i delší okruh, podobný je snad až někde na německo-švýcarských hranicích. Parametry jsou opravdu špičkové, dráhy budou mírně klopené, natřené speciální protiskluzovou barvou. Jsem přesvědčen, že pomůže rozvoji in-line bruslení nejen v Ostravě, ale i celorepublikově. Obrovské plus je, že děti mohou bruslit v bezpečí, v uzavřeném prostoru, že areál mohou využívat například i školy."

Martin Plecitý, šéf pořadatelského týmu World Inline Cupu:

„Pro nás, pro pořadatelskou agenturu Světového poháru, je výstavba nového areálu, který nemá ve střední Evropě obdoby, výborná zpráva. I představitelé Světové federace kolečkového bruslení tuto zprávu přivítali s radostí, takže je šance, že v Ostravě uvidíme závody evropského a světového poháru se špičkovými zahraničními závodníky. Počítáme i s pořádáním mistrovství ČR, soustředění národních týmů a profitýmů z České republiky i ze zahraničí."

Autor: Redakce

10.7.2013
SDÍLEJ:

SERVIS

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sanitář, sanitářka, zdravotnický 14 500 Kč

Sanitáři Sanitář/ka pro operační oddělení. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: * odborná způsobilost SANITÁŘE podmínkou , * jedná se o zástup za pracovní neschopnost na dobu cca 3 měsíce, pouze na ranní směny, operační sál oddělení Urologie, * budete provádět pomocné a obslužné činnosti při poskytování základní a vysoce specializované ošetřovatelské péče pacientům, včetně polohování a fixace pacienta před, v průběhu a po operačním výkonu na operačním sále, * dále se budete podílet na předoperační přípravě pacienta, * také Vás můžeme pověřit transportem a tříděním biologického a zdravotnického materiálu, distribuci laboratorních výsledků, obstarávat pochůzky pro potřeby pracoviště a pacientů. Pracoviště: Městská nemocnice ostrava, příspěvková organizace,, Nemocniční, č.p. 898, 702 00 Ostrava 2. Informace: Kateřina Bačová, +420 596 193 774.

Administrativa - Administrativa Asistent, asistentka 20 000 Kč

Odborní asistenti v administrativě Asistent/ka vedení společnosti. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Ostrava, Nabídky pouze písemně s profesním životopisem na e-mail: hr@esosostrava.cz. , Vybraní uchazeči budou pozváni k výběrovému řízení. V případě, že Vás nebudeme kontaktovat do 3 týdnů od přijetí Vašeho životopisu, byla ve výběrovém řízení dána přednost jinému kandidátovi., , Náplň práce:, - správa a odpovědnost za aktuálnost dokumentace a směrnic dle norem ISO 9001 a 14001, - jednat jménem společnosti s úřady a se spolupracujícími externími firmami, - zasílání poptávek a objednávek pro potřeby firmy, - plnění operativních úkolů vedení společnosti, - vedení personální agendy, - zajišťování školení pro zaměstnance , , Požadujeme: , SŠ/VŠ, psaní hmatovou metodou, komunikační a prezentační dovednosti, organizační schopnosti, odolnost a vytrvalost, samostatnost, časová flexibilita, znalost práce s PC (MS Office, Premiér výhodou), zkušenosti s vedením dokumentace ISO 9001,14001, řidičský průkaz sk.B., , Nabízíme:, Možnost profesního i osobního růstu, motivující hodnocení podle výkonnosti a kvality odváděné práce, zaměstnanecké výhody. Pracovní doba 6:30-15:00., , Benefity: Stravenky, služební telefon.. Pracoviště: Esos ostrava, s.r.o., Výstavní, č.p. 3224, 702 00 Ostrava 2. Informace: Lucie Lysáková, .

Výroba - Výroba Montážní dělník 14 900 Kč

Montéři kovových konstrukcí Montážní dělník/ce - montér/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 14900 kč. Volných pracovních míst: 8. Poznámka: ZamK, Pracoviště: Na Jánské 1869/56, Slezská Ostrava, Kontakt osobně po předchozí tel. domluvě 596 235 967., , Nástup IHNED. , Pracovní doba od 7:00 do 15:30 hod. ve Slezské Ostravě (Hranečník). , Pracovní poměr na dobu neurčitou., , Montáže ocelových konstrukcí, práce ve výškách., Požadované dovednosti: Práce ve výškách., , Nabízíme:, -odpovídající mzdové ohodnocení, -prémie ve výši 0 % - 50 % ze základní mzdy, -samostatnou a zodpovědnou práci, -práce po celé roční období, -dobré firemní zázemí. Pracoviště: Stavby complet s.r.o., Na Jánské, č.p. 1869, 710 00 Ostrava 10. Informace: Daniela Riedlová, +420 596 235 967.

Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 15 000 Kč

Brusiči nástrojů a kovů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: ZZ, kontakt: telefonicky, osobně: Hasičská 551/52, Os.-Hrabůvka, pondělí a středa 9 - 11h., Fyzicky náročná práce, Dobrý zdravotní stav, Dobrá pracovní morálka a spolehlivost. Pracoviště: Shobod-stav s.r.o., Hasičská, č.p. 551, 700 30 Ostrava 30. Informace: Ivan Dobosh, +420 608 751 808.


Demolice Bazalů, 15. července 2018 v Ostravě.
37

OBRAZEM: Demolice Bazalů pokračuje. Podívejte se, jak od víkendu pokročila

S přípravami finišují nejen pořadatelé Colours of Ostrava, ale i provozovatelé restaurací, kavárníci i prodejci pláštěnek v centru města.
2 6

Ostrava se chystá na Colours. S přípravami finišují nejen pořadatelé

Pivo na Colours: Výčepní jsou nachystaní, Radegast se chladí

FOTOGALERIE/ K dobré atmosféře Colours už šestým rokem přispívá i Radegast. A jak říká ředitel pivovaru Ivo Kaňák: „Jde nám o to, aby návštěvníci festivalu pili naše pivo se stejným zážitkem, jako když poslouchají hudbu svých nejoblíbenějších kapel.“

Část elektrokola ukradl zloděj z nosiče, zbytek pak z auta

V pondělí mezi 11. a 12. hodinou ukradl zatím neznámý pachatel v Ostravě-Zábřehu elektrokolo. To bylo umístěno v nosiči na zaparkovaném automobilu.

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly a Deníku prozradil: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli. Ale liga tím neutrpí

Colours of Ostrava 2018: čtyři dny plné hudby odstartují už zítra

Ostravský open air, který už řadu let vozí do Česka zvučná jména a nemá v tom konkurenci, nabídne kromě hudby z 35 zemí a divadla i mezinárodní diskusní fórum Meltingpot.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT