Jeden z nejvážnějších kandidátů na účast v dubnovém ostravském Superfinále prožil zajímavou sezonu. „Moc si nepamatuji, kdy naposledy jsme procházeli ligou tak hladce jako letos. Ale taky dobře vím, že na každý tým dolehne tu větší a tu menší krize, na nás přišla v únoru po výhře ve finále Poháru České pojišťovny a vysokém ligovém vítězství v Mladé Boleslavi,“ uvedl Pavel Brus.

Jeho tým měl na přelomu prvního a druhého měsíce letošního roku dokonce nakročeno k vítězství v základní části, jenže přišly vysoké prohry s Chodovem a Spartou a bylo po nadějích. „Cítil jsem, hlavně po reprezentační přestávce, že úroveň tréninků klesá, ovšem teď už je zase všechno na správné cestě. Navíc je před námi ta nejdůležitější část sezony,“ zdůraznil Pavel Brus.

Vítkovice si do prvního kola play-off vybíraly ze dvou možností, nakonec daly přednost Střešovicím před Spartou. „Tohle bude atraktivnější série, navíc každý z hráčů si uvědomuje, co v českém florbalu Tatran znamená. Věřím, že tahle volba týmu pomůže zkoncentrovat se, ale zároveň jsme si Střešovice samozřejmě vybírali i proto, že si na ně věříme,“ poznamenal vítkovický trenér, který by měl mít na úvodní zápasy play-off k dispozici až na jednu výjimku všechny hráče. „I když pořád doufáme, že by obránce Vašek Komačka, který prakticky už rok je kvůli zranění mimo hru, mohl do play-off naskočit, musíme počítat i s variantou, že tomu tak nebude,“ dodal Pavel Brus.

První zápasy čtvrtfinále play-off mužské Superligy se odehrají v Ostravě, v hale Dubina. Dnes od 17 hodin, zítra o hodinu později. A další víkend se pak bude hrát v Praze.