Na 50 metrů znak překonala hned dvakrát rekord mezinárodního mítinku a za čas 28,44 vteřiny získala podle tabulek FINA 861 bodů, což bylo nejvíc ze 350 startujících. Nejlepším mužem se stal Maďar Bence Biczó z FTC Budapešť. I on dvakrát překonal rekord a za čas 1:59,66 minuty na 200 metrů motýl obdržel 809 bodů.

Kubová na Velké ceně triumfovala po šesti letech, v roce 2013 ji vyhrála pod dívčím jménem Baumrtová. „Mezitím jsem v Ostravě byla jen jednou, z Chomutova to mám docela daleko,“ řekla účastnice olympijských her v Londýně a Riu.

I když mítink začal v pátek, startovala na něm až v neděli. „V sobotu skončilo týdenní oddílové soustředění v Plzni a hned jsme přejížděli do Ostravy. Bylo to náročné, o to jsem radši, že jsem plavala tak rychle. Jen kousek za časy, kterými jsem se před třemi týdny v Eindhovenu kvalifikovala na mistrovství světa i olympiádu do Tokia,“ byla spokojena Kubová.

Nyní ji čeká Velká cena Pardubic, soustředění v Turecku, mítink ve Francii… A to má vedle plavání i své zaměstnání. „Dělám fyzioterapii. Je to náročné spíš psychicky, ale potřebuji nějaké rozptýlení od plavání, takže jsem za to ráda,“ svěřila se Kubová.
Celkem na 26. ročníku Velké ceny padlo jedenáct rekordů.

„Pokaždé si myslíme, že další rok to bude klidnější, protože časy jsou hodně vysoko, ale zase to šlo výše, což nás těší,“ uvedl předseda pořádajícího KPS Ostrava Jan Pala s tím, že letos ji ve velkém ovládli plavci z Maďarska.

„Prakticky pokaždé stáli na stupních vítězů, hlavně kluci. A náš klub těší, že Zuzana Volovecká dokázala zvítězit na padesátce motýl a Marika Hudcová na znakové stovce,“ potěšilo předsedu domácího klubu.