Triatlonisté bojovali o titul Skleněný muž a žena 2007

OSTRAVA - Přes sedmdesát triatlonistů se v sobotním (23. června) horkém letním odpoledni sešlo na koupališti v Ostravě-Porubě, aby se utkali o titul Skleněný muž a žena 2007.

25.6.2007

Skleněné ženy: Petra Mrázková, Irena fabiánová a Kateřina Kotasova (zleva)Foto: Edmund Kijonka

Závod všichni dokončili a pořadatelé dokázali rozdat všechny ceny ještě těsně před tím, než se nad letní koupaliště přihnala pořádná bouřka.

Třetí ročník triatlonu, který pořádá Softbalový klub Slavia, Ostravská univerzita, společnost Sareza, město Ostrava a rádio Helax, zahájilo už tradičně dopolední klání žáků základních škol. Mezi asi dvaceti odvážlivci byla na startu jediná dívka, jedenáctiletá Alex Dürerová ze ZŠ Ostrčilova. „Závodilo se mi dobře, ale vůbec jsem se netěšila na poslední disciplínu, protože běh nemám vůbec ráda,“ svěřila se v cíli Alex. Mezi mladšími žáky byl pak suverénní Hoang Ngoc Minh, žák ZŠ Bílovická 10, kterému říkají Milan.

„Nejtěžší dneska bylo kolo. Vůbec mi nešlo jet do kopce, musím se ještě zlepšit,“ řekl v cíli mladý závodník. Kategorii starších žáků vyhrál Martin Melichárek z týmu SK Jiří Team.

Závod můžu a žen o titul Skleněný muž a žena 2007 startoval v pravé poledne.

„Byl to opravdu skvělý závod, počasí vyšlo opět výborně a účast tolika sportovců je nad naše očekávání. Teď očekáváme jejich reakce. Měli by nám říct, co se jim líbilo a co ne, abychom mohli do příštího ročníku vše ještě lépe zorganizovat,“ řekl ředitel závodu Pavel Víšek.

Muži v úmorném sobotním vedru absolvovali 800 metrů plavání, 15km na kole a pětikilometrový běh. Titul Skleněný muž 2007 si po penalizaci prvních dvou závodníků, kteří zabloudili, odnesl Matěj Havránek z týmu SachaSport, který byl v cíli o dvě a půl minuty dříve než druhý triatlonista Stanislav Najvert a tři minuty před třetím Martinem Kellarem. „S tím, že se nakonec dostanu na první místo, jsem vůbec nepočítal, a proto z toho mám obrovskou radost,“ usmíval se nejrychlejší triatlonista a dodal: „Je v podstatě jedno, který skončím, protože mám pokaždé z triatlonu stejnou radost. Je to nádherný sport.“

Mezi dvanácti ženami, které v parném letním počasí musely zvládnout 400 metrů plavání, 10 kilometrů na kole a tříkilometrový běh, byla nejrychlejší Irena Fabiánová z klubu Vysot sport Kunín, která obhájila loňské vítězství. Jako druhá byla v cíli Petra Mrázková. Ta se po loňském čtvrtém místě konečně probojovala na stupně vítězů. „Dneska se mi šlo bezvadně, neměla jsem žádnou velkou krizi. Ve vodě jsem měla sice pocit, že musím být poslední, ale na kole jsem se dostala na druhé místo. V tu chvíli jsem věděla, že Irenu už sice nedoběhnu, ale také že si svou pozici udržím,“ komentovala své druhé místo radostně v cíli Petra Mrázková. Třetí, stejně jako loni, skončila Kateřina Kotasová.

Kromě prvních tří závodníků v mužské a ženské kategorii byly také vyhlášeny další ceny. Cenu za statečnost, kterou darovalo Krevní centrum Ostrava, získali Veronika Kohútková, Dagmar Hošková a Karel Švrček. Cenu Sarezy obdržel Ladislav Bystroň. Cenu Oborové zdravotní pojišťovny si odnesl nejstarší účastník triatlonu Karel Richtenberg. Cenu sympatie pak Marie Ostárková a Libor Dürrer a poslední cenu, za nejlepší odhad svého času, Ondřej Fabián a Pavel Mika.

Výsledky - mladší žáci: 1. Hoang Ngoc Minh 24,48, 2. Ondřej Chrapek 28,29, 3. Vojtěch Holzepl 33,16, dívky: 1. Alex Dürrerová 45,20, starší žáci: 1. Martin Melichárek 30,11, 2. Ondřej Hurník 0,51, 3. Matěj Hrubý 37,23, muži: 1. Matěj Havránek 65,34, Stanislav Najvert 68,09, 3. Martin Kellar 68,34, ženy: 1. Irena Fabiánová 48,32, 2. Petra Mrázková 52,20, 3. Kateřina Kotasová 53,18.

25.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Zápas 14. kola první fotbalové ligy mezi týmy FC Slovan Liberec a FC Baník Ostrava se odehrál 18. listopadu na stadionu U Nisy v Liberci. Na snímku se raduje Radek Voltr po vstřelení vítězné branky.
13

Baník prohrál v Liberci a padl na dno tabulky

AKTUALIZUJEME

Jednoho muže vlak zabil, druhého jiný vlak těžce zranil

Kvůli nemoci se ruší dnešní představení v Divadle Antonína Dvořáka

Dnešní Noc divadel bude v Ostravě o jedno představení chudší.

Zavětveného paraglidistu museli ze stromu sundat hasiči

Ve větvích stromu přistál v sobotu odpoledne paraglidista, který nezvládl manévr se svým křídlem.

Zajímavou honičku mohli sledovat lidé v sobotu před polednem v centru Havířova. Policistům tam v dopadení utíkajícího podezřelého muže vydatně pomohl cyklista.

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech Česka místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě.