Ale Zlatá tretra se už teď může pyšnit primátem, nikdo jiný neměl ve startovní listině tolikrát jako právě organizátoři ostravské show. „Cítím se tu jako doma. Fanoušci jsou skvělí, na stadionu bylo pokaždé plno," uvedl osminásobný olympijský vítěz důvod pravidelných návratů.. „Zkrátka jsem vždy v Ostravě cítil podporu tribun a to mě tlačilo k nejlepším výkonům," doplnil.

Usain Bolt se už těší na středu, kdy se na městském stadionu objeví znovu na stovce, kterou před nejoblíbenějším publikem poběží popáté. „Snad se mi povede vybojovat další Zlatou tretru, ale taky se těším na to, že se tady naposledy předvedu lidem," poznamenal.

Alfonz Juck (na snímku vlevo) s Usainem Boltem.
Hvězdný Usain Bolt přiletěl do Ostravy

O tom, že by se snad po mistrovství světa v Londýně nechal zlákat k prodloužení kariéry, prý nemůže být řeč. „Tohle už nepůjde. Kariéru jsem měl skvělou, dosáhl jsem v podstatě všeho, čeho jsem dokázat mohl. A teď zkrátka přišel konec. Ale těším se, až sem přijedu jako divák a budu sledovat mladší atlety," zdůraznil světový rekordman na 100 i 200 metrů.

Sám však ještě nemá úplně jasno, co bude dělat po skončení kariéry. „Trenér mě přemlouvá, abych sám začal někoho připravovat. No, uvidíme," usmál se s tím, že ale opravdu ještě neví, co bude dělat za pár let. „Doufám však, že nebudu mít pivní břicho a že naopak nějakým způsobem zůstanu u atletiky. A třeba už budu ženatý a budu mít i nějaké děti," rozesmál se.

Více informací ze Zlaté tretry čtěte v tištěném vydání Moravskoslezského deníku…

Usain Bolt po vítězném závodě v Ostravě.
Potvrzeno. Bolt dorazí na Zlatou tretru, poběží stovku