„Útok našich hráček byl v obou zápasech silný, nadhazovačky byly nad síly soupeřek. Obě utkání jsme vyhráli rozdílem a potvrdili papírové předpoklady," byl ostravský kouč spokojený s výsledkem závěrečných duelů.

„Naše posila z USA Noah nás držela skvěle na nadhozu a povolila za celý zápas pouze jeden odpal/hit. Ve druhém zápase to na nás lehce dolehlo a nechaly jsme si nasázet pár bodů. Nakonec jsme výrazně lépe pálily a dopadlo to také v náš prospěch,“ usmívala se asistentka trenéra Sabina Vítková.

„Sešla se nám silná pálka a obrana, i naše nadhazovačky předvedly skvělý výkon. Díky tomu se nám podařilo skončit se skóre 7:0 a 13:2,“ radovala se Barbora Kozelská, vnější polařka Arrows, ze dvou vítězství.

Ve vyřazovacích bojích narazí české vicemistryně na SaBaT Praha, kde souboj na dvě výhry v sobotu začne. Do porubského Arrows Parku se přesune v neděli od 12 hodin. V případě nerozhodného stavu by se třetí duel hrál na stejném místě hned od 14.30 hodin.

„Do čtvrtfinálové série vstupujeme jako favorit, když v základní části jsme tým Sabatu porazili ve všech čtyřech vzájemných utkáních. Zápasy play-off jsou ale vždy jiné a budeme muset zabrat. Cílem je letos opět medaile,“ vysvětlil Pavel Burkovič, trenér softballistek Arrows.

Přímo do semifinále byly nasazeny obhájkyně titulu Joudrs Praha, které vyhrály základní část, a druhé Tempo Praha. Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Žraloci Ledenice a Eagles Praha. O udržení v extralize se spolu utkají Kunovice s Kotlářkou Praha.