„Nešli jsme do extraligy jen pro to, abychom ji udrželi,“ tvrdil před sezonou ostravský trenér Pavel Burkovič. Myslel přitom na klidný střed tabulky. „Věřím, že jsme připraveni na to, abychom bojovali o čtvrté místo. Poté se chceme zase posunout.,“ říkal kouč tehdy v květnu.

Tuhle fázi ale ostravský tým v létě přeskočil. Do bojů play-off šel ze 3. místa po základní části, když 19 z 28 utkání vyhrál. Ve čtvrtfinále porazil Řepy (8:0, 4:3) a v semifinále Žraloky Ledenice (2:0, 1:4, 3:1, 1:3, 6:3). V rozhodujícím pátém souboji o finále s vítězem základní části v Ledenicích se hráčkám Arrows podařilo poslat na lavičku i jeho hvězdnou nadhazovačku Veroniku Peckovou se zkušenostmi z japonské ligy.

Softbalistky Arrows Ostrava se po devíti letech vrátily do nejvyšší soutěže a mají v ní smělé plány.
Japonky, Slovenky i hvězdná Saviola. Softbalistky Arrows se extraligy nebojí

Do osmé směny byl stav 2:2. „Naše Dominika Rampáčková nadhazovala celý zápas skvěle. V prodloužení měly blízko k vítězství domácí, bez jediného outu měly obsazeny všechny mety, ovšem naše obrana zahrála klíčový double-play (vyřadila dvě běžkyně najednou) a pak si poradila s další pálkařkou Ledenic,“ radoval se trenér Burkovič po tříhodinovém dramatickém duelu.

I on má v týmu hvězdy. Odchovankyně Barbora Saviola studuje v Texasu na Howard College, kde hraje softbal v HC Hawks. Oporou jsou také reprezentantka Tereza Kubicová i dvě Japonky, nadhazovačka Mariko Goto a chytačka Kyo Morita. A stále zkušenější jsou mladé odchovankyně, mistryně ČR 2018 do 19 let.

Cestu za mistrovským titulem baseballistů Arrows Ostrava zahájila výhra 4:1 v prvním domácím utkání. Brněnské Draky pak porazili ještě dvakrát.
Baseballisté Arrows Ostrava si vyšlápli na Draky a po roce slaví titul

Finále play-off extraligy se hraje na tři vítězství a začne v sobotu v Praze, druhý zápas je na programu v neděli od 15 hodin v Arrows Parku v Porubě. Softballistkám SK Joudrs, které obhajují mistrovský titul a v základní části skončily druhé, stačily k postupu ze semifinále s Eagles Praha tři zápasy (9:2, 6:2, 11:7).