„Z Itálie jsme zavčas utekli, než zavřeli hranice. Pak jsme utíkali z Tallinnu, bylo to trošku hektické,“ připomenul jednadvacetiletý Filip, žez italské Egny, kde sourozenci trénují pod vedením Mattea Zanniho se v březnu přesunuli do Estonska, dějiště mistrovství světa juniorů. Na něm obsadili 16. místo a pak měli odletět do Kanady.

„Tři týdny jsme strávili v hotelu v Tallinnu, abychom se co nejvíce vyhnuli všem krizovým zemím, a stejně to nedopadlo,“ litovala jeho o tři roky mladší sestra, že světový šampionát seniorů byl bez náhrady zrušen.

Sourozenci se z Estonska vrátili do Brna. „Karanténu jsme si užili doma s mamkou, zažili jsme skvělé dva měsíce,“ svěřila se Natálie.

Zapracovali na fyzičce a do Egny se vrátili na konci června. „Jeli jsme hned, jak otevřeli hranice, a začali trénovat na ledě naplno,“ popsal její bratr letní program tanečního páru.

Přípravu v Itálii si oba pochvalují. „Je tam úžasný tým, trénuje s námi Daniel Grassl, který skáče všechny čtveráky,“ ocenil Filip domácího bronzového medailistu z MSJ 2019. „V týmu všichni makáme a navzájem se podporujeme. Máme motivaci, že v tom nejsme sami. Navíc to máme sedm hodin autem za mámou,“ prozradila jeho sestra.

Od této sezony oba čekají, že bude klidnější. „Náš první závod, pokud ho nezruší, by měl být na konci září v německém Oberstdorfu a potom Budapešť,“ vysvětlil Filip. „Všechno je ale otevřené, protože situace se stále mění,“ poznamenala Natálie.

Nové mají oba programy, které předvedli na reprezentačních prověrkách o víkendu v Ostravě. „Jsou ještě hodně čerstvé, ale zvládli jsme to,“ usmívala se Natálie.

Vzhledem ke zrušení seriá᠆lu Grand Prix juniorů se teď soustředí na seniorskou kategorii. „Má být kvalifikace na olympijské hry,“ objasnil hlavní důvod Filip. „Priority jsou pořád stejné. Olympiáda je náš největší sen. Do té doby se snažit bruslit co nejčistěji a mít výsledky,“ dodala osmnáctiletá krasobruslařka.