Dokážete si to představit? Je srpen tohoto roku, startuje soutěžní ročník 2016/2017, nažhavení fanoušci jdou opět na městský stadion v Ostravě na fotbal, ale nikoli na Vítkovice či Baník, ale třeba FC Ostrava. Bizardní myšlenka, že?

Není to téma, o kterém by se ve třetím největším městě České republiky mluvilo na každém rohu, ale občas se ty otázky na internetových diskusích, hospodě či ulici objeví:

Co bude, když Baník opravdu spadne a Vítkovice postoupí do druhé ligy? Bude po dvaceti letech ostravské derby? Nebo se kluby spojí a budou „válčit" ve stejných barvách?

Vypadá to však, že odpovědí je první varianta. V rozhovoru to na přímý dotaz Deníku vysvětlil jeden z nejvyšších mužů vítkovického fotbalu, sportovní ředitel Marek Pohorelli.

„Myslím si, že spojení je nemožné. Každý klub má svou identitu, své neoddělitelné místo v Ostravě a tak by to mělo být i nadále," řekl, přičemž zdůraznil pojem „rivalita". „To je totiž prvek, který posouvá soupeře dopředu. Nevidím to jako reálné," dodal Marek Pohorelli, který spolu se svými kolegy stojí za vzestupem Vítkovic.

Klub se nyní vyhřívá na špici třetí ligy a po očku už kouká na vyšší mety. Jeho představitelé však stále zůstávají při zemi, pokorní. „Postup je možností, eventualitou," uvedl Marek Pohorelli.

Jak hodnotí uplynulých dvanáct měsíců ve Vítkovicích?
O kom se mluví jako o možné posile týmu pro jarní boje v MSFL?
Mají nyní Ostravané ambice postoupit do profesionálních soutěží?
Jaké má nováček třetí ligy, ale zároveň její podzimní vítěz, priority do dalších let?
Co si vedení klubu přeje do nového roku?

Celý rozhovor se sportovním ředitelem MFK Vítkovice Markem Pohorellim čtěte v úterním tištěném vydání Moravskoslezského deníku…