„Bylo to super, paráda, skvělé,“ shodli se hráči i jednatřicet odvážlivců od 12 do 67 let, kteří hodinový večerní trénink bez problémů absolvovali na palubovce, další tři desítky zájemců ho sledovaly z hlediště.

Úspěšná akce se bude opakovat už v pondělí 21. března a zúčastní se jí také extraligové hráčky Mittalu Ostrava. „Minule se společný trénink povedl. Čekáme, že tentokrát přijde daleko víc lidí z obou táborů, a těšíme se na to,“ uvedl manažer VK DHL Tomáš Zedník a dodal, že dalším cílem je navázání větší spolupráce mezi oběma ostravskými volejbalovými kluby. „Každá akce, která přivede lidi k volejbalu, je dobrá. Proto jí vítáme a moc rádi se ji zúčastníme,“ doplnil trenér Mittalu Jiří Kozel.

Trénink se uskuteční v hale Sarezy v Hrušovské ulici od 17 hodin a její průběh by měl být podobný jako v lednu. „Trenér Zdeněk Šmejkal to poprvé vedl skvěle, takže osvědčený model necháme. Určitě to zase bude fajn,“ těší se Zedník.

Co zájemce čeká? Společné rozběhání a rozcvičení pod vedením hráčů a hráček i improvizovaný zápas ve společných družstvech. Přijít mohou všichni bez ohledu na věk a výkonnost.

„Určitě nikoho nebudeme honit hodinu po tělocvičně, ale naopak chceme ukázat, že volejbal je pro všechny lidi. Program bude opět hlavně o osobním kontaktu s hráči a hráčkami. Myslím, že těsně před play off to bude dobrá pozvánka pro fanoušky obou klubů,“ věří Zedník v dobrý start do vyřazovacích bojů v extraligách mužů i žen, kam se obě družstva probojovala.