Ostrava, město sportu! Tímto heslem se už několik let pyšní a rádi ho vyslovují čelní představitelé i veřejnost ve třetí největší obci v České republice. Letos už se zde odehrál tradiční atletický mítink Zlatá tretra, mistrovství světa para hokejistů, či beachvolejbalový turnaj Světové série. Sportovní příznivci si neodpočinou ani na podzim, konkrétně v září, jelikož se na severu Moravy budou konat další elitní akce světového významu, na které po dlouhé době budou moci být ve velkém množství i diváci.

Vše odstartuje už tento čtvrtek 2. září (20.45 hodin) fotbalová reprezentace, která v dalším kvalifikačním utkání o mistrovství světa změří síly s Běloruskem. Fanoušci tak na Městském stadionu ve Vítkovicích budou moci vidět osobnosti, které došly na nedávném Euru do čtvrtfinále v čele s krajánky z Anglie Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem, nebo místním rodákem a odchovancem, brankářem Tomášem Vaclíkem.

Už den poté (a až do 15. září) se v sousední Ostravar Aréně rozjede evropský šampionát volejbalistů, jehož je Ostrava spolupořadatelem. Hostit bude „českou“ skupinu B, kde se domácí reprezentanti střetnou s mužstvy Itálie, Slovinska, Bulharska, Běloruska a Černé Hory. Tradiční domov vítkovických hokejistů uvidí také dvě čtvrtfinále.

„Na mistrovství Evropy už se všichni moc těšíme a já doufám, že se nám podaří uhrát co nejlepší výsledek. Budeme se snažit, abychom byli na šampionátu v co nejlepší formě,“ slíbil už dříve ambasador šampionátu Jan Hadrava, špičkový český volejbalista.

PODRUHÉ PŘIJEDOU NEJLEPŠÍ TENISTKY

V Ostravě budou, stejně jako loni, i letos bojovat o titul na prestižním turnaji kategorie WTA 500 nejlepší tenistky planety.  Hrát se bude od 20. do 26. září na tvrdém povrchu, jak jinak než v Ostravar Aréně. Obhajovat loňský triumf bude Běloruska Sabalenková, která ovládla také čtyřhru spolu s Belgičankou Mertensovou.

„J&T Banka Ostrava Open bude jediným turnajem kategorie WTA 500 v daném termínu, předpokládáme tedy opět velmi silné startovní pole,“ uvedl šéf organizačního štábu Tomáš Petera.

BANÍK DOMA BUDE, VÍTKOVICE NE

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci ostravského Baníku, byť v měsíci se jejich miláčci ukážou doma jen jednou. Po střetnutích v Teplicích (sobota 11. září od 16 hodin) a v Olomouci (pátek 17. září od 19 hodin) mají svěřenci Ondřeje Smetany hostit o víkendu 25. a 26. září (datum a čas budou upřesněny) pražské Bohemians.

Naopak až v říjnu se duelu na svém ledě dočkají extraligoví hokejisté Vítkovic. Na vině je vytíženost jejich domovské Ostravar Arény sportovními a kulturními akcemi. „To vše má za následek, že ačkoli sezona začíná 10. září, vítkovičtí se poprvé svým fandům představí až 8. října. Prvních šest zápasů ročníku budou nuceni odehrát na ledech soupeřů,“ uvedl klub na svém webu.