Šéfové velkého podniku již požádali ministerstvo zdravotnictví o udělení výjimky, nyní netrpělivě vyhlížejí konečný verdikt. „Stále čekáme na výsledek, ale počítáme s tím, že se turnaj odehraje,“ sdělila Deníku Michaela Šimeček z organizačního týmu společnosti Perinvest Group, která turnaj pořádá. „Určitě by to bylo bez diváků,“ dodala.

„Respektujeme nová nařízení ministra zdravotnictví, chápeme, že situace v Česku je složitá. WTA má ale propracovanou anticovidovou logistiku, možná jednu z nejdokonalejších v profesionálním sportu. Už je prověřená řadou turnajů. Věřím, že nehrozí, aby konání turnaje mohlo zhoršit situaci v Česku,“ řekl promotér turnaje Tomáš Petera.

„Bez bližších informací nelze předjímat, zda výjimka bude, či nebude udělena. Každá podaná žádost je posuzována individuálně. V každém případě v žádosti je nutné uvést veškeré informace, které se akce týkají. A to tak, abychom měli pro své rozhodování kompletní podklady,“ informoval Jan Brodský, mluvčí ministerstva zdravotnictví.

Pokud se turnaj uskuteční, světový ženský tenis se do Ostravy vrátí po 20 měsících od poslední bitvy českého fedcupového týmu s Rumunkami, který skončil porážkou 2:3. Podnik má dotaci 528 500 dolarů (asi 12 milionů korun). Do kalendáře kategorie Premier se dostal místo původně plánovaného turnaje v čínském Čeng-čou.