V hale Gong předvedla naprosto perfektní výkon, kterým oslnila porotu i diváky. Porazila přitom zkušenou Belgičanku Lissu Van Brande. Bronz v obrovské mezinárodní konkurenci vybojovala česká reprezentantka Vanda Šimková z MV Teamu Univerzity Tomáše Bati.

Světový šampionát ve sportovním aerobiku a fitness týmech se konal po tříleté covidové pauze a zúčastnilo se ho 520 závodníků z jedenácti zemí. Češi v Dolních Vítkovicích získali celkem 22 zlatých, 17 stříbrných a 21 bronzových medailí. „Byli velmi dobře připraveni a měli opravdu perfektně vypilované sestavy i vzhledem k dlouhé a náročné závodní sezoně,“ chválila rozhodčí Dagmar Zitová úspěšnou českou reprezentanci.

Českým želízkem v ohni bude na světovém šampionátu v Ostravě Viktorie Prokopová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové, která zářila na mistrovství republiky začátkem října v Brně.
Ostravu ovládne aerobik: Elita z jedenácti zemí se utká o tituly mistrů světa

Kategorii youth women vyhrála vicemistryně Evropy a mistryně ČR Nikol Ullrichová z Fitness Center Báry a Hanky Šulcové, která získala zlato na MS již v roce 2019 v kategorii cadet women. Druhá byla letošní mistryně Evropy Eva Matějovičová z Aerobic Teamu Praha a třetí Tereza Miková z Aerobic Teamu Praha.

V kategorii juniorek pak na aerobikový trůn zaslouženě dosedla Aneta Bedrnová z Aerobic Team Butterfly, která byla označena již na MČR 2022 jako objev tohoto roku. Stříbro vybojovala Natálie Šolínová z MK Kladno a bronz Kristýna Kučerová z Fit Studia D.

Zápas 8. kola extraligy volejbalistů VK Ostrava - Volejbal Brno 3:2.
Zdolali Brno i Kladno, ale Aero nepřiletí. Ostravu porazila chřipka a zranění

Českou rozhodčí fitness týmů Taťánu Šotkovou nejvíc zaujali reprezentanti z Austrálie a Belgie. „Jejich energie a dynamika jsou neuvěřitelné stejně jako jejich pohyb na ploše, náboj a choreografie, které jsou neskutečné,“ hodnotila jejich vystoupení.

Mistrovství světa se do Česka vrátilo po osmi letech. „Díky podpoře Moravskoslezského kraje a města Ostravy jsme si mohli dovolit uspořádat netradiční závod na vysoké v nádherné hale Gong v srdci Dolní oblasti Vítkovic,“ uvedla hlavní manažerka Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz a ředitelka soutěže Jitka Literová s tím, že netradiční industriální prostředí ocenili i závodníci, rozhodčí a diváci.