V třídenním klání se v ostravské hale Sarezy v Hrušovské ulici představí přes pět set závodníků ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech. Konkurence bude hodně velká, po zranění se vrací Denisa Barešová, mistryně světa z roku 2010. Předposlední závod v Ostravě absolvuje mistryně Evropy Tamara Jiříková, která chce po pražském šampionátu ukončit aktivní kariéru. Loňské prvenství obhajují Kristýna Zahradníčková z Fitness studia Louny a fitness tým Aerobic Dancers Kladno.

Velké ambice má i trio z Corridoru ve složení Tereza Tydlitátová, Veronika Kubíčková a Veronika Šindelářová, která pro letošek nahradila Kateřinu Brabcovou. „V Ostravě si chceme prověřit vše, na čem jsme od mistrovství Evropy dělali. Doufám, že všechny změny budou dobře přijaty rozhodčími, což by nám mělo přinést větší šance na možné medaile," říká Jakub Strakoš, trenér děvčat z Corridoru.

Premiérový šampionát má před sebou česko-australský pár Kateřina Šmejkalová a Brenton Andreoli, závodící za kluby Fitness center Báry a Hanky Šulcové a Aerobic Dancers Kladno. „Je to jejich první sezona, ale už přes šest let jsou obrovskými kamarády a společným závoděním si splnili sen, na ploše jsou sehraný tým," říká jejich trenérka Bětka Budinská.

„Je to pro nás poslední šance na vypilování chybiček a velký test před mistrovstvím světa, na které pohlížím s pokorou. Potěšilo by mě ale, kdyby se Brenton neučil českou hymnu nadarmo," dodala s úsměvem.

Soutěžní program mistrovství ČR ve sportovním aerobiku a FISAF fitness týmech v ostravské hale Sarezy v Hrušovské ulici začne v pátek v 16, v sobotu v 8.45 a v neděli v 9.30 hodin. Vítězové budou reprezentovat Česko na světovém šampionátu v Praze.

(dop)