Závodila jako Petra Slavíková za TJ a SSK Vítkovice, kde se pak začala věnovat mladým talentům. Zkušenosti získala na dvouleté stáži v USA u manželů Křížových, později přešla do TJ Sokol Moravská Ostrava a oddíl vytáhla zpátky na gymnastické výsluní. Do těchto dnů pracovala i jako profesionální trenérka na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě, od roku 2020 byla předsedkyní technické komise žen České gymnastické federace, působila u reprezentací žen a juniorek.

Tereza Ochynská (vlevo) a Veronika Cenková ze Sokola Moravská Ostrava jsou v české reprezentaci.
Gymnastky mají výsledky, ale chybí jim žíněnky i prostná

„Sportovní gymnastika je základ všech sportů, dítě se odmala naučí pohybu. Je to těžký sport, který už v Česku není tak populární jako kdysi, a málokdo u něho zůstane až do konce,“ řekla v jenom z rozhovorů pro Deník. Rukama pracovité, férové a dobrosrdečné trenérky se svérázným smyslem pro humor, prošla řada reprezentantek, například Veronika Ožanová, Jana Mrkvicová, Tereza Ochynská i její dcera Veronika Cenková.

Poslední rozloučení se uskuteční v pátek 14. ledna 2022 ve 13.30 hodin v obřadní síni na hřbitově v Ostravě-Vítkovicích.