Repríza loňského semifinále play-off je tady. Házenkářky DHC Sokol Poruba hostí v neděli dopoledne v rámci 10. kola mezinárodní Interligy svého velkého rivala DHC Slavia Praha. Atraktivní souboj o druhé místo v tabulce bude výjimečný také v tom, že se hraje už od 10 hodin a přímým přenosem ho přenáší stanice ČT sport.

Kouč Poruby Jan Beňadik potvrdil, že tým se na utkání podzimu poctivě připravuje. „Čeká nás v domácím prostředí jasně nejsilnější soupeř, což ale nemění nic na tom, že budeme chtít zase získat dva body," vyhlásil Beňadik, jehož celek si drží domácí neporazitelnost už od loňské sezony. „My dobře víme, že pokud chceme v Interlize opět bojovat o medailové příčky, musíme doma vyhrávat. Loni jsme v domácím prostředí ani jednou neprohráli a navíc se nám třeba podařilo vyhrát právě na Slavií. Na to chceme i v této sezoně navázat. Nebudu říkat nic nového, když zopakuju, že doma prostě ztrácet body nesmíme," pokračoval Beňadik.

Poruba bude opět vycházet ze zajištěné obrany, která je v posledních sezonách silnou zbraní Poruby. „Ale musím říct, že po příchodu trenérky Petry Vítkové družstvo Slavie hodně ožilo. Je vidět, že tým dostal nový impulz," řekl Beňadik. I když řada odborníků tvrdí, že Slavia má mladý celek, porubský kouč s tím moc nesouhlasí. „Všechny hráčky mají s Interligou zkušenosti. Sám se na vzájemnou konfrontaci těším, loni jsme spolu odehráli velice kvalitní a dobré zápasy."

Také Slavia přistupuje k utkání velice odpovědně a do Ostravy vyrazí už dnes po dopoledním tréninku. „Jedeme autobusem, ve kterém doladíme taktiku. Jsem ráda, že mohu počítat se všemi hráčkami z kádru. Bude to velmi náročný zápas, ale chceme uspět. A to i přesto, že Poruba bude mít výhodu domácího prostředí. V našem týmu je velké odhodlání se o body poprat," uvedla trenérka Slavie Petra Vítková.

Oba týmy se během posledního týdne připravovaly také na nezvyklý dopolední začátek utkání. „Přizpůsobili jsme tomu v týdnu začátky tréninků. Ale Slavia na tom byla určitě podobně. Bude to pro oba celky stejné," řekl Beňadik. Stejně se vyjádřil i k asistenci televizních kamer. „Pro hráčky obou celků to je spíše svátek a motivace navíc, stejně budou tak vyhecované, že budou vnímat jen hru a fanoušky," dodal Beňadik.