Speciál se slavným atletem přistál na Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově přesně v 19:22. Bolt měl v té chvíli za sebou dvacetihodinovou cestu z jamajského Kingstonu přes Londýn a Vídeň. „Jsem opravdu hodně unavený," řekl. Dodal, že při posledním letu nespal a po příjezdu do hotelu půjde hned spát.

Městský stadion ve Vítkovicích, kde se bude 54. ročník Zlaté tretry konat, prošel v posledních měsících rozsáhlou přestavbou, během níž vznikly například zcela nové tribuny. Bolt nevěděl o tom, že stadion, na který se rád vrací, je celý nový. „O tom jsem neslyšel. To je skvělé. Moc se těším," řekl sprinter.

Bolt poprvé na Zlaté tretře startoval v roce 2006 a od roku 2008 jezdil pravidelně každý rok až do sezony 2012. V roce 2009 uchvátil na nejkratším sprintu časem 9,77 sekundy, i když s nepovoleným větrem v zádech.

Kromě Bolta se na mítinku v úterý představí také jeho krajan Asafa Powell, který poběží stovku. Dalšími hvězdami budou Ukrajinec Bohdan Bondarenko ve skoku do výšky nebo keňský půlkař David Rudisha. Z českých atletů se fanoušci mohou těšit na oštěpaře Barboru Špotákovou a Vítězslava Veselého, Zuzanu Hejnovou a Denisu Rosolovou v běhu na 400 metrů překážek, čtyřstovkaře Pavla Masláka nebo mílaře Jakuba Holušu.