„Pořád tomu nevěřím, je to jako ve snu,“ zářil nadšením Panáček, který po postupu na kurtu Sportovního centra Fajne v Porubě třikrát vystřihl rybičku. Stal se tak po Janu Koukalovi historicky druhým nejmladším finalistou mistrovství republiky. „Vždycky jdu do zápasu, že ho můžu vyhrát, ale proti Solnickému byla šance maličká. Hrál jsem ale v životní formě. Sám sebe jsem překvapil,“ hodnotil Panáček, který se teprve rozkoukává v kategorii mužů a během výměn musel překonávat křeče v nohách. „Byl to nejtěžší zápas v životě. Rozhodla to hlavně vůle, ani sám nevím, jak jsem vyhrál,“ dodal Panáček, který ve třetím setu prohrával 7:10 a jeho soupeř držel tři setboly. „Tam se zápas rozhodl,“ dodal talentovaný squashista.

Smečařka TJ Ostrava Andrea Štrbová v dresu s číslem 10.
Podívejte se, smečařka Štrbová se zbavila písku. Je kapitánka neporažené Ostravy

Ve finále se Panáček utká s Mekbibem, který bude usilovat o čtvrtý titul za sebou. „Budu to brát s pokorou, ale na kurtu nechám všechno,“ řekl Panáček. „Mára je zarputilý, trpělivý, nebál se do toho jít. Kuba Solnický udělal chyby v důležitých momentech, což ho stálo zápas,“ hodnotil semifinálový duel svého soupeře Mekbib, který si poradil s Byrtusem. „Na můj vkus jsem provedl více chyb, než bych si přál, ale v klíčových momentech se mi dařilo,“ poznamenal po postupu do finále Mekbib. Ostravští squashisté Solnický a Byyrtus si spolu zahrají o bronz.

V obchodním centru Nová Karolina v Ostravě byla otevřena druhá česká pobočka německé sítě clever fit.
OBRAZEM nové fitko v Ostravě: tváří je Šebrle, hosty bavil herec Čenský

Ve finále žen budou o titul bojovat první nasazená Anna Serme a Olga Kolářová. „Je asi nejjasnější postup do finále na domácím šampionátu. Doposud jsem neztratila ani set, což se mi ještě nestalo. Na kurtu jsem nevydala tolik energie, aby mi zbylo ještě něco na neděli. To je skvělé,“ dodala dvojnásobná česká mistryně Serme, 55. hráčka ve světovém žebříčku. „Do finále půjdu tak, že nemám co ztratit. V tom je moje psychická výhoda,“ prozradila Kolářová, která kvůli mateřským povinnostem vynechává turnaje v zahraniičí a během své kariéry už získala pět českých titulů.

Mistrovství ČR ve squashi v Ostravě (SC Fajne v Porubě):

Neděle 24. října - 10.00: zápasy o 7. místo, 11.00: zápasy o 5. místo, 12.00: zápasy o 3. místo, 14.00: finále mužů a žen.