„Jsem šťastný, že jsem vyhrál svůj první titul,“ pronesl Byrtus, který po poslední výměně padl radostně k zemi. Finále přitom pro něho nezačalo dobře, úvodní set prohrál 4:11. V tom následujícím český squashista povolil protivníkovi pouze jeden bod a pak už byl k nezastavení.

„Moc děkuji všem, kdo mě podporovali,“ řekl hráč ostravského týmu Fajne, který předtím musel vyřadit soupeře z Egypta, Pákistánu nebo z Hongkongu. Ve světovém žebříčku je aktuálně na 104. příčce, ale po vítězství v Edmontonu se teď posune výš.

Squashistě s umístěním nad top 50 musí často cestovat na turnaje daleko, v Evropě je totiž většina z nich obsazená. Proto Byrtus zamířil až do Kanady, kde byl nasazený jako číslo 1.

close Squashista Viktor Byrtus z ostravského týmu Fajne poprvé v kariéře vyhrál mezinárodní turnaj PSA. Podařilo se mu to na Edmonton Squash Club PSA Open v Kanadě, kde po finále padl radostí k zemi. info Zdroj: archiv hráče zoom_in Squashista Viktor Byrtus z ostravského týmu Fajne poprvé v kariéře vyhrál mezinárodní turnaj PSA. Podařilo se mu to na Edmonton Squash Club PSA Open v Kanadě, kde po finále padl radostí k zemi.

V úvodním utkání za necelou půlhodinu vyřadil Egypťana Abdelrahmana Nassara. „Výsledkově to bylo vcelku v pohodě, ale musel jsem být mentálně a herně pořád připraven. Věděl jsem, že soupeř umí hrát slušný squash a s časovým posunem jsem svůj zápas hrál v pět hodin ráno,“ řekl Viktor Byrtus a prozradil, co mu dělalo největší potíže.

„Zrušili mi let, tím jsem ztratil jeden den v Kanadě na aklimatizaci před turnajem a z toho jsem byl ve stresu,“ dodal.

O něco déle se na kurtu zdržel proti Matthewovi Laiovi z Hongkongu, který je 155. hráčem světového pořadí. V semifinále pak porazil Brazilce Diega Gobbiho za 43 minut ve čtyřech setech.

„Soupeře jsem pomalu tavil a dostával ho pod velký tlak. Myslím, že rozhodla mentální síla,“ pochvaloval si Byrtus, který má na svém kontě také titul pro nejlepšího evropského juniora, hladký průběh turnaje v Kanadě.